Nie żyje Jan Marzec z Kosów, twórca kapeli „Niwa”

Nie żyje Jan Marzec z Kosów, twórca kapeli "Niwa"

Zmarł Jan Marzec – znany skrzypek ludowy z Kosów, kierownik i twórca kapeli „Niwa” oraz pierwszy dyrektor Domu Kultury w Przyłęku.

Jan Marzec zamiłowanie i chęci do grania przejawiał już od najmłodszych lat. Pasję tą wpoił mu ojciec, który grał na basach. Natomiast pierwsze skrzypce podarował mu stryj, także ludowy muzykant.
Pod wpływem fascynacji muzyką ludową zakiełkowała u niego myśl założenia kapeli ludowej. Po podjęciu pracy w Domu Kultury w Przyłęku w 1976 roku uzyskał kwalifikacje instruktora muzycznego.

Następnie nauczał dzieci na: akordeonie, mandolinie, saksofonie i innych instrumentach. Oprócz tego prowadził chór przy Szkole Podstawowej w Niwiskach.

W 1985 roku założył kapelę ludową „Niwa” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niwiskach. Zespół ten, mimo przerw i zmian w składzie, działa nadali odnosi sukcesy na przeglądach i konkursach.

Jan Marzec występował również w konkursach i przeglądach indywidualnie jako skrzypek ludowy, gdzie zdobywał wysokie wyróżnienia i nagrody.
Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (15.03). Mszę św. zaplanowano na godzinę 14 w kościele p.w. Św. Anny w Trzęsówce. Następnie trumna z jego ciałem zostanie odprowadzona na pobliski cmentarz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.