Nie miał odblasków, był pijany i przeklinał. Teraz stanie przed sądem
W niedzielę (08.10) policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej podczas patrolu w Świerczowie zauważyli pieszego, który poruszał się nieprawidłową stroną jezdni, nie miał też na sobie wymaganego elementu odblaskowego. Pieszy, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, odmówił przyjęcia mandatu. Zachowywał się nerwowo i przeklinał.
Badanie wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze poinformowali 23-latka, że za popełnione wykroczenia, czyli poruszanie się po niewłaściwej stronie jezdni, brak elementu odblaskowego oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym; odpowie przed sądem.
Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pieszy, który porusza się po drodze po zmierzchu bez odblasków jest mało widoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z ok. 20 m. Natomiast, jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go z odległości nawet 150 m.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.