NIE dla masztu telefonii
Wszystko wskazuje, że protest mieszkańców przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej w Kupnie przyniesie skutek. Działający na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej urbanista przygotował projekt decyzji o odmowie wydania zgody na to kontrowersyjne zadanie.

Wedle planów maszt telefonii komórkowej miałby stanąć w odległości ok. 400 m od linii zabudowań. Zdaniem mieszkańców stanowiłoby to źródło bezpośredniego zagrożenia dla ich zdrowia. Dodają, że obiekt przyczyniłby się do uszczerbku dla walorów środowiskowych, krajobrazowych, architektonicznych i estetycznych okolicznych terenów. Pismo mieszkańców cytowaliśmy TUTAJ.
Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w magistracie, potwierdziła, że wniosek o budowę masztu wpłynął do urzędu. – Zawierał on załączniki, wśród których była analiza rozkładu pól elektromagnetycznych, z której wynikało, że nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzi, i że nie jest to uciążliwe dla otoczenia – zaznaczyła. – Na wydanie decyzji mamy teraz 65 dni, licząc od 5 stycznia b.r.
– Mamy projekt decyzji o odmowie wydania decyzji o ustaleniu celu publicznego. Dokument ten  przygotował urbanista, z którym podpisaliśmy kontakt. Jaki będzie finał tej sprawy, trudno powiedzieć. Wnioskodawca ma prawo odwołać się od tej decyzji – dodała Elżbieta Lis.
Loading poll ...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.