Najstarsza mieszkanka Kolbuszowej skończyła 102 lata. Pani Maria zdradza receptę na długowieczność

Sto lat pani Marii z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Pani Maria Grądzka, najstarsza mieszkanka gminy Kolbuszowa, skończyła 102 lata. Szanownej jubilatce – jak co roku – gratulujemy pięknego wieku i życzymy kolejnych zdrowych i radosnych lat.

Urodziny pani Maria świętowała w miniony piątek (06.10) w gronie najbliższych.
Rodem z Lipnicy

Jubilatkę odwiedziła również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej, Ewa Gul-Czachor. Złożyła 102-latce najlepsze życzenia, wręczyła też list gratulacyjny, a także album poświęcony Kolegiacie Kolbuszowej.

Pani Maria Grądzka urodziła się w 1921 roku w Lipnicy. Przez wiele lat ciężko pracowała w rolnictwie. Jej pasją były robótki ręczne.

W Nowym Jorku

W wieku emerytalnym, po śmierci męża, wyjechała do Nowego Jorku. Tam przez około 30 lat mieszkała i aktywnie pomagała dzieciom w opiece nad wnukami.
W końcu jednak wróciła do kraju i zamieszkała w Kolbuszowej. Seniorka wychowała dziesięcioro dzieci i doczekała się trzynastu wnuków, prawnuków i praprawnuków.

Pani Maria i jej uśmiech

Pani Maria cały czas cieszy się bardzo dobrym zdrowiem. Jest radosna i pozytywnie nastawiona do ludzi. Swoim uśmiechem i pogodą ducha zaraża wszystkich wkoło.

Na co dzień zajmuje się szydełkowaniem, robótkami na drutach i  haftowaniem. Lubi też gotowanie, a jej specjalnością są pierogi ze słodkim nadzieniem jabłkowo-serowym.
Recepta na długowieczność

Receptą na długowieczność pani Marii jest filiżanka herbaty z mlekiem.

Jubilatce serdecznie gratulujemy tak pięknego wieku i życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu i gronie najbliższych.

O 101. urodzinach najstarszej mieszkanki gminy przeczytasz w artykule: 101 lat pani Marii Grądzkiej z Kolbuszowej [FOTO].
Najstarsza mieszkanka Kolbuszowej skończyła 102 lata. Pani Maria zdradza receptę na długowieczność
Pani Maria pogodą ducha zaraża wszystkich wkoło.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.