Na przebudowę ulicy 11 listopada brakuje prawie pół miliona złotych
Przed nami przebudowa jednej z najważniejszych dróg w mieście – ul. 11 listopada. Wartość inwestycji to ponad 1,2 mln zł. Problem w tym, że w budżecie gminy na ten cel zapisano tylko 800 tys. zł.

Dlaczego tylko tyle? – Zacznijmy od tego, że kosztorys tej inwestycji sięga prawie 1,9 mln zł. Podczas przetargu złożono pięć ofert – tłumaczył burmistrz Jan Zuba. – Każda z nich była poniżej wartości kosztorysowej. Wartość najtańszej to 1 271 000 zł. To bardzo dobra oferta. Dlatego zależało nam na tym, żeby jak najszybciej podpisać umowę z tym wykonawcą i rozpocząć prace.
– W ub.r. złożyliśmy wniosek o rządową dotację na ten cel w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – dodał burmistrz. – Znaleźliśmy się na liście rankingowej z 500 tys. zł dofinansowania. Później okazało się, że tych pieniędzy nie będzie. Podjęliśmy więc intensywne rozmowy z przedstawicielami rządu, z posłami i panią wojewodą.  Mówiliśmy im, że tak nie wolno robić. Dostaliśmy zapewnienie, że te środki się znajdą. I wszystko wskazuje, że tak będzie.
Przypomnijmy, że przebudowa ul. 11 listopada obejmie: wymianę asfaltu, przebudowę ciągów pieszych, budowę ścieżki rowerowej i miejsc parkingowych. Zakres robót obejmuje również remont gazociągu i kanalizacji deszczowej. Wymienione zostanie oświetlenie i pojawi się nowa zieleń.

1 Komentarz

  1. Ciekawi mnie kiedy miasto weźmie się za kanalizowanie miasta… Remontuje się centrum żeby „było ładnie”, a w rowach melioracyjnych pływają świeże kupy mieszkańców wypuszczane z nieszczelnych przestarzałych szamb (np. ul. Piaskowa). Nie twierdzę, że dobre drogi są nieważne, ale wydaje mi się że porządek ze ściekami powinien być zrobiony najpierw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.