Na Partyzantów ma powstać próg, który będzie przejściem dla pieszych
Wszystko wskazuje na to, że piesi przy ulicy Partyzantów będą bezpieczniejsi niż dotychczas. Co prawda został tam rozebrany próg zwalniający, ale ma go zastąpić nowy i zupełnie inny.
– Będziemy szli w kierunku progów z kostki brukowej o większej szerokości. Są one bardziej przyjazne dla zawieszania samochodów, a jednocześnie powodują, że kierowca musi przed nim wyhamować. Bo jeśli tego nie zrobi, to po prostu wyrzuci go do góry – przekonuje burmistrz Jan Zuba.
Nie wyklucza on pewnej innowacji. – Tam jest duży ruch. Z jednej strony ulicy jest osiedle bloków, a z drugiej – market. Zastanawiamy się więc, czy nie zrobić tam progu wraz z przejściem dla pieszych – zapowiada burmistrz. – Takie rozwiązania stosowane są w wielu miastach i świetnie się sprawdzają. Gwarantują bezpieczeństwo pieszemu, bo przed takim progiem każdy musi zahamować.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.