Mimo strajku nauczycieli egzaminy w kolbuszowskich szkołach odbędą się
Od poniedziałku (08.04) trwa w Polsce strajk nauczycieli. Związki zawodowe zrzeszające tę grupę zawodową walczą o podwyżki. Protest pedagogów nie ominął też Kolbuszowej. Setki dzieci zostało w domach. Nauczyciele strajkują, a rodzice pytają, co dalej. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Pawła Michno, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miejskiej

Z tego co wiem, to na terenie naszej gminy zajęcia odbywają się tylko w niektórych szkołach. Ma to miejsce m.in. w Kolbuszowej Górnej, ale to ma związek z rekolekcjami – informuje Paweł Michno. – Normalnie pracuje szkoła w Przedborzu, to samo jest w Zarębkach. Natomiast w placówkach, gdzie nie ma lekcji, dzieci mają zapewnioną opiekę w postaci zajęć świetlicowych czy w innej formie.
Paweł Michno: Czekamy…

– W związku z tym chcę uspokoić rodziców. Jeśli  państwo zdecydujecie się oddać swoje dzieci do szkół, to będą one miały bardzo dobrą opiekę. Do szkół przychodzą przeważnie uczniowie młodsi – precyzuje.

Czy samorząd zamierza podejmować jakieś działania w związku z sytuacją w szkołach? – Nie pozostaje nam chyba nic innego, jak przyglądać się rozwojowi sytuacji. Czekamy – odpowiada szef komisji.
W środę (10.04) jest termin egzaminów ośmioklasistów i uczniów III klas gimnazjów. Czy się odbędą? – Nie wiem, jak  w pozostałych szkołach, ale w Szkole Podstawowej nr 2 egzaminy odbędą się normalnie – zapewnia Michno. Podobną deklarację na swojej stronie internetowej składa SP nr 1 w Kolbuszowej.

2 Komentarze

    • Łaskę robią rodzice posyłając dziecko oczywiście geniusza do szkoły no i ten geniusz sam robi łaskę że raczy zaszczycić szkołę swoją obecnością. Pożyjemy, zobaczymy co geniusz przyniesie w portfelu na wypłatę i jakie zachwyty nad nim będą w robocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.