Miliony na budowę ulic Żytniej i Przemysłowej

Światełko nadziei na normalność na ulicy Żytniej

Są pieniądze na przebudowę ulic Żytniej i Przemysłowej. Urząd Miejski pozyskał na ten cel pięć i pół miliona złotych z programu Polski Ład.

Ulica Żytnia łączy tereny kolejowe z podstrefą ekonomiczną. Trakt te wydaje się więc być ważnym dla gospodarczego rozwoju Kolbuszowej.
Sęk w tym, że ulica ta jest… nieprzejezdna. Jej odcinek, którego nawierzchnia składa się z betonowych płyt, służy tylko pieszym i jednośladom.

Ale to się zmieni, i to już niebawem. Roboty na Żytniej prowadzone będą na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Obejmują one przede wszystkim wykonanie nowej konstrukcji jezdni wraz z odwodnieniem i przebudową sieci energetycznej.

Powstanie również chodnik, odcinek pieszo-rowerowy i osiem miejsc postojowych. Wykonawca zmodernizuje także zjazdy na istniejące posesje.
Ten sam zakres prac dotknie sąsiednią ulicę Przemysłową. Dodatkowo powstanie tam oświetlenie i nowe przewody sieci wodociągowej.

Na przebudowę obu ulic Urząd Miejski pozyskał pięć i pół miliona złotych z programu Polski Ład, przy czym całkowita wartość to sześć milionów złotych.

Magistrat pozyskał również dotację z tego samego źródła na kompleksowy remont dwóch zbiorników o pojemności dwóch tysięcy metrów sześciennych wraz z komorą zasuw przy ul. Przemysłowej.

Obiekty te zaopatrują w wodę nie tylko Kolbuszową, ale także: Kolbuszową Dolną, Kolbuszową Górną, Świerczów, Zarębki, Nową Wieś, Werynię i Kłapówkę.
Wartość zadania to około 4 miliony złotych, a dotacja z programu Polski Ład wynosi 3 800 000 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.