Mieszkańcy ulicy Jana Pawła II: – Smród w blokach jest nie do wytrzymania

Nasi Czytelnicy z bloków przy ulicy Jana Pawła II w Kolbuszowej skarżą się na zatykające się instalacje wodno-kanalizacyjne. Pani Małgorzata alarmuje, że od strony toalety w pionie, gdzie idą rury w ścianie, jest taki smród, że trzeba zaklejać kratkę. Po prostu nie da się żyć.
Skargę mieszkańców przedstawiliśmy zarządcy bloków – Józefowi Rybickiemu, prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej. – Problemy te mogą być wynikiem niedrożności instalacji sanitarnych – przypuszcza nasz rozmówca. – Jeśli rzeczywiście coś takiego ma miejsce, to proszę mieszkańców o natychmiastowy sygnał.  Jeśli takowy otrzymamy, nasi konserwatorzy podejmą działania, by to naprawić. Według mnie nie powinno być żadnego przecieku z rury. Ona musi być szczelna. Jeśli jest inaczej, to  jest wymieniana.

Prezes przyznaje natomiast, że instalacja wodno-kanalizacyjna w bloku przy ulicy Jana Pawła II 23 wymaga wymiany. Jak zaznacza, jest to jeden ze starszych budynków Spółdzielni Mieszkaniowej.

Myślę, że w najbliższym czasie będzie dokonany tam remont – zapowiada. – Mam na myśli wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej. Są na to fundusze. Blok ten czeka też docieplenie i modernizacja elewacji. Dwa lata temu zrobiliśmy to na ścianie wschodniej, teraz będzie kontynuacja.
Czytaj również

“Na Janka Bytnara zamiast naprawić kanalizację… zasypali ją piaskiem”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.