„Na Janka Bytnara zamiast naprawić kanalizację… zasypali ją piaskiem”

Mimo, że od wiosennych powodzi, będących efektem intensywnych opadów deszczu, minęło już sporo czasu, w Kolbuszowej wciąż nie brakuje „pamiątek” po tym zdarzeniu. Chodzi o zniszczoną kanalizację. Zapadnięcia studzienek odnotowano m.in. na ulicy Janka Bytnara.
Problem na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszył Krzysztof Wójcicki, radny, a zarazem mieszkaniec tego rejonu Kolbuszowa: – Na ulicy Janka Bytnara doszło do uszkodzenia kanalizacji deszczowej w dwóch miejscach, jedno zostało naprawione, drugie niestety nie – alarmował – Wysypano tam dwa wiadra piachu, kostki schowano za i nic się z tym nie dzieje. Przypuszczam, że takich miejsc może być więcej

Radny Wójcicki zaapelował również do władz gminy, aby te zajęły się wszystkimi usterkami w kanalizacji, które są efektem wiosennych powodzi. Podkreślił przy tym, że część zniszczonej sieci może być nowa, jest więc szansa, że koszty jej naprawy zostaną pokryte w ramach gwarancji.
Wiceburmistrz Marek Gil w pisemnej odpowiedzi zapewnił, że wszystkie poważne awarie kanalizacji zostały już usunięte. Natomiast uszkodzenia, które nie wymagają pilnej interwencji, muszą poczekać, bo na ich naprawę gmina stara się o dotację w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.