Mierniki prędkości w powiecie [FOTO,WIDEO]

Mierniki prędkości w powiecie [ZDJĘCIA,WIDEO]

Dziesięć przejść dla pieszych w powiecie wyposażono w radarowe mierniki prędkości. Dzięki temu kierowca widzi, jak szybko jedzie. Dodatkowo na pasach pojawiły się odblaski i światła, które pulsują gdy przechodzi tamtędy pieszy.
Zadanie kosztowało prawie trzy miliony złotych, z czego 2/3 to środki pozyskane przez Starostwo Powiatowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nowe przejścia dla pieszych, oprócz radarowych mierników prędkości, zawierają także aktywne punktowe elementy odblaskowe w jezdni; aktywne znaki D-6 z sygnałami ostrzegawczymi i czujnikami ruchu oraz oświetlenie LED.

Gdy pieszy wchodzi na pasy, w jezdni uaktywniają się elementy odblaskowe i pulsuje żółte światło. Elementy te wyposażone są w zasilanie solarne z wspomagającą turbiną wiatrową.
Zmodernizowano przejścia w ciągu dróg powiatowych w: Woli Raniżowskiej, Nowej Wsi, Raniżowie, Wilczej Woli, Przyłęku, Weryni, Dzikowcu oraz Niwiskach.

Mierniki prędkości w powiecie [FOTO,WIDEO]
Miernik prędkości w Weryni.
Materiał WIDEO

1 Komentarz

  1. trzeba wydac 3 miliony zeby durnie siedzacy za kierownica widzieli ile jada na godzine bo przeciez kto patrzy na predkosciomierz :))) a wszystko to dlatego ze ogolnopolskie prawo ze pieszy na przjeciu ma zawsze pierwszenstwo nie przyniosla efektu bo coraz wiecej pieszych ginie wlasnie na przejsciach zamiast mniej dlatego ze uwazaja sie ze swiete krowy wchodzac na przjecia z marszu i nie interesujac sie tym czy najdezdzajacy pojazd cyzli kierujacy wogole ich widzi i ma zamiar sie zatrzymac . W chwili wejscia na poczatek przejscia wiekszosc pieszych wylacza ostatnie zwoje mozgowe i interesuje sie co najwyzej wlasnym telefonem . Potem dochodzi do dramatow …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.