Michał Karkut: – Pływalnia zatrudniła instruktora bez takiej konieczności
Z informacji, jakie przedstawił radny miejski, Michał Karkut, wynika, że na pływalni krytej „Fregata” w Kolbuszowej, która co roku jest na dość sporym finansowym minusie, utworzono stanowisko etatowego instruktora pływania bez takiej konieczności.

Tyle mówi się o potrzebie oszczędzania. Dlaczego więc na „Fregacie” utworzono stanowisko etatowego instruktora pływania bez takiej konieczności? Z tego co wiem, to do niedawna w czwartki ta osoba miała tylko jedną godzinę lekcyjną dziennie, a mimo to dostaje pełną wypłatę. Czy prawdą jest, że jest bardzo dużo skarg od rodziców na tego instruktora – dopytywał na forum Rady Miejskiej Michał Karkut.

Burmistrz Jan Zuba oświadczył, że „Fregata” zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom poprzez zapewnienie odpowiedniej liczby ratowników. Są oni zatrudnieni głównie w formie umów o pracę.
Kiedy były kierownik pływalni (Krzysztof Matejek – od red.) został sekretarzem Urzędu Miejskiego, ilość etatów na pływalni krytej zmalała z trzech do dwóch. To spowodowało pewne trudności z realizacją zadań związanych m.in. z lekcjami nauki pływania – wyjaśniał burmistrz Zuba. – Również rodzice sekcji pływackiej prosili nas o to, żeby ktoś zajął się od strony administracyjnej organizacją nauki pływania.

2 Komentarze

  1. Ciepłe posadki. Dać basen prywatnej firmie, nie będzie wogóle pracowników administracyjnych na takim małym obiekcie a wszystko zacznie funkcjonować jak w zegarku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.