Michał Karkut o „rozpoczęciu” budowy małej obwodnicy Kolbuszowej: – Nie zaprosili mnie, bo nie jestem z PiS
Symboliczne wbicie łopaty na placu budowy tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej, które miało miejsce ponad dwa tygodnie temu (15.04), było okazją do pokazania się wielu polityków partii rządzącej, wśród nich byli kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Na „evencie” zabrakło jednak gospodarza wsi, na terenie której inwestycja jest realizowana.

Jako że nie jestem z bajki PiS, więc mnie nie zaproszono – napisał na Facebooku Michał Karkut, (wówczas jeszcze) sołtys Kolbuszowej Górnej. – Gdy jesienią wbijano łopaty w Kolbuszowej Dolnej, w pierwszym szeregu z łopatą prezentowała się sołtyska z tej wsi (Grażyna Halat, radna PiS – od red.). Oczywiście nie chciałem uczestniczyć w tym „przedstawieniu”, ale normalne byłoby pamiętać o sołtysie – nie tylko wtedy, gdy trzeba zorganizować spotkanie i rozwieszać plakaty. Tak po prostu wypada.
Michał Karkut: Nie o łopatę chodzi

Swój apel sołtys ponowił na ostatniej sesji Rady Miejskiej: – Mam prośbę, żeby następnym razem bez względu na to z jakiej opcji politycznej będzie sołtys, zapraszać go na takie uroczystości. Nie mówię tego z zazdrości, że ktoś dostał łopatę, a nie ja, bo to nie o to chodzi. Po prostu nie wypada, żeby tak postępować. Mam nadzieję, że było to  przeoczenie – oświadczył Karkut, który  z własnej woli nie jest już sołtysem Kolbuszowej Górnej. W wyniku wyborów, które odbyły się niedzielę (28.04), zastąpił go Jan Fryc.

Pod pojęciem “małej obwodnicy Kolbuszowej” rozumieć należy trakt o długości 1200 metrów, który w Kolbuszowej Górnej połączy drogę krajową nr 9 z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski. Inwestycja, której koszt wynosi 8,5 mln zł, ma być gotowa pod koniec tego roku.

3 Komentarze

  1. Teraz już na koniec roku… A dopiero mówili że do końca września… Jedna wielka polityczna bujda… Mieszkam przy tej pseudo obwodnicy i jak narazie tamtędy nie da się przejść. Bloto takie że noga uwżęźnie, but w ziemi zostanie, budowniczy mostu wyjechali na święta i nic tam się nie robi aż może po majówce. Chodząc tamtędy z psem widzę progres wykonywanych prac…

  2. Karkut dobrze powiedział. Wszyscy wiedzą że władza zaprasza tych co się opłaci a kto pod Fryckiem ten już przegrany.Michał nie idź tą drogą jak myślisz o przyszłości w Kolbuszowej.

  3. Co się Michałku burzysz , jak chowali twojego umiłowanego Adamowicza to dla prezydenta Dudy POwcy nie mieli szacunku i posadzili go z pogardą w ostatnich ławach. Tak więc może lepiej dla ciebie że nie byłeś na tym otwarciu, tak żebyś mógł się poczuć jak PO.prezydenta.
    Azaliz podziwiam twoje ego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.