Mecz Noworoczny – kto zdobędzie pierwszego gola?

Nie chcą u siebie "stranieri" w swoich klubach

Jutro, 1 stycznia 2022 roku, o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Wolskiej odbędzie się Mecz Noworoczny. W tradycyjnym pojedynku zmierzą się drużyny Kolbuszowianki Kolbuszowa i Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Na 26. edycję Meczu Noworocznego przyszło nam czekać dwa lata. Ostatnie spotkanie w ubiegłym roku pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
W sobotę (01.01) tradycji stanie się jednak zadość. Drużyny Kolbuszowianki i MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna staną do pojedynku. Na boisku będzie można zobaczyć lokalne piłkarskie legendy, a po spotkaniu wznieść z nimi symboliczny toast.

Pierwszy kolbuszowski Mecz Noworoczny rozegrano w 1995 roku. Przez pięć pierwszych lat  mierzyły się ze sobą zespoły Kolbuszowianki (rezerwy z pierwszą drużyną). Od 2000 roku, czyli już od ponad dwóch dekad mecze dotyczą ekip KKS-u i Sokoła.

Spotkanie od początku tworzone było we współpracy z Urzędem Miejskim, a drużyny rywalizowały o nagrody – symboliczny Puchar Burmistrza Kolbuszowej oraz statuetkę dla pierwszego strzelca w roku.

Mecz Noworoczny - kto zdobędzie pierwszego gola?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.