Mateusz Cetnarski trenerem na… Zanzibarze
Mateusz Cetnarski grającym trenerem w Zanzibarze

Tego nikt się  nie spodziewał. Mateusz Cetnarski został grającym trenerem występującego w drugiej lidze Zanzibaru Pili Pili DB Jambiani FC. Wychowanek Kolbuszowianki jesienią był piłkarzem Korony Kielce i zagrał w jej barwach w 11 spotkaniach I ligi.
Mateusz Cetnarski (urodzony w 1988 roku w Kolbuszowej) rozegrał na poziomie Ekstraklasy 236 spotkań, strzelił 35 goli. Występował w: GKS Bełchatów, Śląsku Wrocław, Widzewie Łódź, Cracovii Kraków i Sandecji Nowy Sącza.

W 2012 r. sięgnął ze Śląskiem po mistrzostwo kraju. Ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Polski. Ostatnio  grał w FK Tukums, drużynie z najwyższej klasy rozgrywkowej Łotwy, a także w I-ligowych Stomilu Olsztyn i Koronie Kielce.

Teraz związał się z występującą w drugiej lidze Zanzibaru drużyną Pili Pili DB Jambiani FC, której został grającym trenerem. Dyrektorem sportowym tego klubu jest inny Polak – Żelisław Żyżyński, wieloletni dziennikarz Canal+ Sport.

– Dzwoniąc do Matiego dziesięć dni temu ciężko było uwierzyć, że to możliwe i realne, by tu przyjechał z nami pracować. On, Pan Piłkarz. A jednak się udało, bo Mateusz Cetnarski to przede wszystkim fantastyczny człowiek. Oto nasz nowy grający trener Pili Pili Dulla Boys, chłopak, który już pokochał tę drużynę z ogromną wzajemnością. Razem możemy tu stworzyć rzeczy wielkie. Narzędzia, które daje Wojtek by pomóc ludziom na Zanzibarze, przekazujemy w najlepsze ręce. Witaj na pokładzie Mati – napisał Żyżyński.
Przed trenerem Cetnarskim postawiony został cel awansu z zespołem do Zanzibar Premier League.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.