Majdan Królewski i powiat kolbuszowski w ogólnopolskich mediach. „To bastion Obajtka”

Majdańszczyzna z lotu ptaka [FILM]

W mediach głośno jest o Majdanie Królewskim. Powód? Rekordowe poparcie, jakim mieszkańcy gminy obdarzyli Daniela Obajtka (Prawo i Sprawiedliwość) w wyborach do Europarlamentu.    

W gminie Majdan Królewski poparcie dla PiS zawsze jest najwyższe w powiecie kolbuszowskim. Nie inaczej było w niedzielę (09.06), podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Najwięcej głosów oddano na Daniela Obajtka, byłego prezesa Orlenu i kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu.    

Na Podkarpaciu zdobył on 171 689 głosów na 632 626 możliwych, co dało mu wynik na poziomie 27,14 proc. Najlepsze wynik uzyskał w powiecie przeworskim 34.95 proc., w kolbuszowskim miał niewiele mniejsze, bo 32.18 proc.

Rekordową liczbą głosów były prezes Orlenu uzyskał w gminie Majdan Królewski, bo 42.9 proc. Mieszkańcy nie mają żalu, że kandydat PiS nie odwiedził ich regionu w czasie kampanii.

Gminę Majdan Królewski odwiedzili dziennikarze Wirtualnej Polski. Pod sklepem Jubilatka rozmawiali z dwoma mężczyznami.

– Mój kandydat przeszedł i bardzo się cieszę. Chociaż wynik mógłby być jeszcze lepszy – zaznacza mieszkaniec.

Czy pan Obajtek pojawił się tutaj w czasie kampanii? – pyta dziennikarka.

– Nie mógł się pojawić, jak, skoro go chcą zaszczuć i zniszczyć? – bulwersuje się jeden z rozmówców Wirtualnej Polski.

– Wiemy, co zrobił dla Polski. Wiemy, jakie mieliśmy ceny za paliwo, to wiemy, że i w Brukseli o nas zadba. Nie trzeba nam go oglądać – przekonuje mieszkaniec.

Artykuł Wirtualnej Polski znajdziecie tutaj.

2 Komentarze

  1. Nie wiem co trzeba zarzywać i mieć tak sprany mózg.Kilkanascie miesięcy przed wyborami paliwo po 8 zytai więcej, łupił nas tak przez rok.A zyski rozdawali na prawo i lewo.Kilka miesięcy przed wyborami zaczął obniżać ceny, aby finalnie miesiąc przed wyborami zejść do ceny 5,99,a tydzień po wyborach 7zytka.To jest właśnie prawy i sprawiedliwy z…… Obajtek, ludziska otwórzcie oczy

  2. Ludzie otwórzcie oczy.kilkanascie miesięcy przed wyborami paliwo po 8zytka i więcej, bo trzeba zadrzeć i później rozdawać na prawo i lewo.miesiac przed wyborami paliwo po 5,99 a tydzień po wyborach po 7 zytkaot cały prawy i sprawiedliwy Obajtek.nic tylko z……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.