Magda Niemczyk przywozi dwa złota i srebro z Halowych Mistrzostw Polski

Magda najlepszą zawodniczką Grand Prix Gliwic

Magdalena Niemczyk znów zachwyciła. Tym razem kolbuszowianka zrobiła to podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Toruniu.

W sobotę (18.02), w pierwszy dniu Halowych Mistrzostw Polski, w eliminacjach na dystansie 60 m. Magda Niemczyk zajęła drugie miejsce.
Czas 7.39 dał jej 6. miejsce w eliminacjach. W finale podopieczna trenera Bogdana Karkuta dobrze wyszła z bloków, ale finalnie lepsze były rywalki.

Magda okazała się lepsza tylko od jednej rywalki, ale była w finale jedyną młodzieżową sprinterką (25 lutego skończy 20 lat) i tym samym została młodzieżową mistrzynią kraju do lat 23.

Dziś kolbuszowianka w eliminacjach biegu na 200 metrów osiągnęła swoją życiówkę 23.41 i awansowała do finału. Tam zajęła drugie miejsce i co oczywiste – wywalczyła drugie złoto w kategorii U-23.

Jest to największy sukces w historii kolbuszowskiej lekkoatletyki, a może i sportu w ogóle.
Magda Niemczyk pochodzi z Kolbuszowej Górnej, reprezentuje barwy klubu Tiki Taka. Była uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, a od niedawna studiuje psychologię w Rzeszowie.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.