Łukasz Magda z Majdanu Królewskiego walczy o życie w szpitalu we Francji

Łukasz Magda z Majdanu Królewskiego walczy o życie w szpitalu we Francji. Dramatyczny apel jego żony o pomoc

Łukasz Magda, 33-letni mieszkaniec Majdanu Królewskiego, podczas pobytu we Francji, spadł z wysokiego rusztowania, doznając poważnych obrażeń głowy. Jest w śpiączce. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

Dramat rozegrał się trzy tygodnie temu (05.07). Podczas pracy na rusztowaniu u znajomych we Francji, Łukasz Magda spadł z dużej wysokości.




Mężczyzna doznał licznych obrażeń wielonarządowych, urazu czaszki oraz stłuczenia i krwotoku mózgowy. Obecnie  jest w śpiączce i przebywa w jednym ze szpitali we Francji.

Cały czas wymaga niezwykłej opieki medycznej rehabilitacji i długotrwałego leczenia.

Żona pana Łukasza i matka jego trójki dzieci, pani Agata , nie kryje ogromnych emocji:

– Żyję w ogromnym stresie. Rzuciłam wszystko i przyjechałam z jedną z córek do Francji, by być razem z mężem. Każdego dnia dbam o niego, opowiadam o pogodzie, o tym co słychać u dzieci i… błagam go, by jak najszybciej do nas wrócił. Nie ma słów, które opiszę dramat, który teraz przeżywam. Nie ma też słów, którymi mogłabym opisać moje błaganie o pomoc. Tak bardzo chcę pomóc mojemu mężowi w odzyskaniu zdrowia i nadziei na przyszłość – mówi kobieta.




– Jeszcze niedawno siedzieliśmy razem, snuliśmy plany wspólnych wakacjach… Teraz siedzę w szpitalu, trzymając męża za rękę, podpiętego do aparatur podtrzymujących życie i błagam go, by był silny… By wytrzymał i wrócił do nas.

– Każda kwota, każdy wkład w zbiórkę przyczyni się do ułatwienia procesu leczenia Łukasza. BŁAGAM w imieniu całej rodziny i przyjaciół o pomoc. Sprawcie, by w naszym życiu znowu zaświeci słońce – apeluje pani Agata.




Pomóc panu Łukaszowi możemy na tej stronie internetowej. Do tej pory zebrano 10 282 zł, czyli niecałe pięć procent potrzebnej kwoty.

13 Komentarzy

  1. Dziwi mnie ze jest zbiorka pieniedzy poniewaz we Francji leczenie jest geenralnie pokryte przez ubezpieczenie. Nawet dlugoterminowe. Do tego jest to wypadek przy pracy wiec pensja tez jest utrzymana na czas choroby i dluzej. No chyba ze Pan pracowal na czarno no i teraz jest problem.
    W kazdym badz razie zycze mu szybkiego dojscia do siebie i do powrotu.

  2. Jest napisane, ze byl to wypadek na rusztowaniu u znajomych. Pan wiec tylko pomagal znajomym i nie jest to wypadek w pracy. We Francji czesto najpierw trzeba oplacic leczenie by potem uzyskac zwrot. Mozliwe ze zona taka kwota nie dysponuje. Nie mowiac juz o tym ze z czego ma zyc skoro on byl jedynym zywicielem rodziny.

  3. Jeżeli pracuje się na biało i dodatkowe ubezpieczenie to tak S może pan pracował na czarno to jest różnica

  4. Nie ważne czy był na „czarno” czy „biało” i nawet mógł mieć Europejska Kartę Ubezpieczenia, to najpierw za leczenie się płaci, a dopiero nasz NFZ zwraca (albo i nie) kwotę wydana na leczenie. To wszystko reguluja odrębne przepisy. Nic nie ma za darmo.!!!

  5. Skąd w ludziach tyle jadu i empatii…. Kobieta przechodzi ciężkie chwile i prosi o pomoc a tu ludzie rozmyślają po co i na co jej zbiórka 🙈Szokk może pomyślmy trochę o tym co ona teraz przeżywa i zastanówmy się nad tym co my byśmy zrobili gdyby nas dotknęła taka tragedia.. Osobiście strasznie im współczuję i głęboko wierzę że uda mu się wrócić do zdrowia czego z całego serca mu życzę..❤️

  6. Jeśli potrzebujesz pomocy medycznej podczas pobytu w innym kraju UE, okazanie europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ)Otwórz link do strony zewnętrznej może uprościć płatność i procedurę zwrotu poniesionych kosztów.

    EKUZ umożliwia Ci dostęp do opieki zdrowotnej – i uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów – na takich samych zasadach, jakie są stosowane wobec obywateli kraju, który odwiedzasz. Jeśli opieka medyczna jest dla mieszkańców danego kraju bezpłatna, Ty też nie musisz za nią płacić. Jeśli płatność jest wymagana, możesz wystąpić o zwrot kosztów w odpowiedniej instytucji tego kraju lub po powrocie do domu złożyć wniosek o zwrot w swoim zakładzie ubezpieczeń zdrowotnych.

    Uzyskasz zwrot kosztów zgodnie z zasadami i stawkami obowiązującymi w kraju, w którym miało miejsce leczenie. Zatem otrzymasz albo zwrot całości kosztów leczenia, albo będziesz musiał(a) ponieść część kosztów, którą ponoszą pacjenci, zgodnie z przepisami kraju, w którym miało miejsce leczenie. Twój ubezpieczyciel, zgodnie z własnymi zasadami, może podjąć decyzję o zwrocie wszystkich poniesionych przez Ciebie kosztów. Pamiętaj, że mieszkańcy krajów, w których ponoszone przez pacjenta koszty leczenia są wysokie, często posiadają dodatkowe, prywatne ubezpieczenie pokrywające ponoszone przez nich koszty.

    W każdym kraju UE istnieje co najmniej jeden krajowy punkt kontaktowy, który może udzielić Ci odpowiedzi na pytania dotyczące zwrotu kosztów. W kilku łatwych krokach możemy pomóc Ci w znalezieniu krajowego punktu kontaktowego ds. transgranicznej opieki zdrowotnej w kraju, do którego się wybierasz.

  7. Jak ktos pracuje na czarno beż ubezpieczenia – to zona i dzieci się cieszyły było dużo pieniędzy, a tu pech wypadek w pracy na czarno i skąd teraz wziąść pieniądze? Sprzedać dom, samochód i wszystko co ma wartość. Kilka lat temu mój brat miał podobny wypadek, po 6 miesiącach zona go zostawiła i zabrała całe pieniądze pewnie tu będzie to samo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.