Luigi Priore – Włoch, który osiadł w Cmolasie

Luigi Priore - Włoch, który osiadł w Cmolasie

Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie przygotował materiał wideo o Luigi Priore, włoskim artyście malarzu, który na stałe osiadł w Cmolasie. Zrobił to za sprawą najbliższej mu osoby.

Luigi Priore urodził się w 1943 roku w Piemoncie. Tworzył głównie w Rzymie i Otranto. Całe życie spędził z otoczeniu świata artystycznego – jako twórca i organizator wydarzeń.

Jego aktywność  znalazła odzwierciedlenie w blisko sześćdziesięciu (często bardzo nowatorskich)  wystawach w Europie i Ameryce.

Z Piemontu do Cmolasu

Prace Luigi Priore nierzadko wypełnione są elementami z pogranicza abstrakcji. Przedstawia naturę: drzewa, skały, wodę, lód i krajobrazy, które odzwierciedlają emocjonalne stany człowieka. Jego obrazy znajdują się w znakomitych kolekcjach dzieł sztuki, zdobią także kolekcje prywatne polityków, wybitnych finansistów, aktorów i celebrytów.
Ponad dwa lata temu, za sprawą najbliższej mu osoby, włoski artysta postanowił przenieść swoje życie i twórczość do Polski. Najpierw zamieszkał w Kolbuszowej, później na stałe osiadł w Cmolasie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.