„Ludzie mówią, że nawet wolontariusze schroniska nie sprzątają po psach”

Montują dystrybutory woreczków na psie kupy

Wielu kolbuszowian skarży się na psie kupy. To efekt braku kultury właścicieli czworonogów. Radna Barbara Szafraniec zasugerowała, że po psach nie sprzątają nawet… wolontariusze przytuliska dla bezdomnych zwierząt.

Sprzątanie po swoich psach wynika z wprost ustawy czystościowej oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kolbuszowa.
Nieprzestrzeganie tego obowiązku podlega karze grzywny do 500 zł. Psie kupy brzydki widok, ale także potencjalne zagrożenie epidemiologiczne.

W ubiegłym roku na terenie miasta pojawiły się dystrybutory woreczków na psie kupy. W każdym z nich znajduje się pakiet jednorazowych woreczków typu zrywka. Aby pobrać sztukę, należy pociągnąć ją delikatnie w dół. Czy to dobra inwestycja?

Radna Barbara Szafraniec nie ma wątpliwości.

– Bardzo cieszymy się, że są te automaty. Urządzenia te znacznie przyczyniłyby się do czystości miasta. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest z tym problem. Stąd prośba do mieszkańców, by jednak sprzątali po swoich pupili.
– Dotyczy to także wolontariuszy, którym składamy hołd za opiekę na bezdomnymi zwierzętami. Mieszkańcy mówią, że wychodzące z nimi pieski załatwiają się i nikt po nich nie sprząta. Jest to może na pozór mało znacząca sprawa, ale bardzo uciążliwa – podkreśla radna.

Barbara Szafraniec szefową komisji oświaty
Radna Barbara Szafraniec

3 Komentarze

  1. Teraz możecie państwo zobaczyć na kogo głosowaliście w wyborach na radnego !!!
    Pani radna czy Pani cokolwiek , kiedykolwiek zrobiła coś dla tego schroniska dla zwierząt ????kto Panią upoważnił do wydawania takich opinii o woluntariuszach , którzy całe serce i swój czas poświęcają tym biednym zwierzętom .

  2. Proponuję zainstalować więcej takich koszy na psie odchody. Na każdej ulicy, bo gówna leżą wszędzie, a nie pierdolić bez sensu

  3. jedni radni to budowniczowie progów zwalniających aby utrudnić życie mieszkańcom, inni chcą przenosić zielony rynek z ulicy Zielonej na ulice Wolska pod Stadion ,żeby babia z mlekiem sobie pospacerowała , a inni podejmują zasłyszane nie sprawdzone tematy i aby zaistnieć w mediach wypowiadają się na tematy na których zupełnie się nie znają , a jeszcze przy okazji innych obrażają .Teraz widzicie Państwo na kogo głosowaliście i te same osoby już niedługo bo na wiosnę przyszłego roku będą biegać po plebaniach, targowiskach , zaśmiecać wasze skrzynki pocztowe ,żeby tylko na nich głosować w przyszłorocznych wyborach do samorządów ,Drodzy Wyborcy obudźcie się, nie dajcie sobą manipulować bo jak jest to sami widzicie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.