Łoś na drodze w Niwiskach [ZOBACZ FILM]

Łoś na drodze w Niwiskach. [ZOBACZ FILM]

Kierowca jadący od Kosów przez Niwiska nagrał niecodzienną sytuację. Uwiecznił moment, w którym łoś przechodzi przez drogę. Krótki film z tego zdarzenia pojawił się na stronie Nadleśnictwa Kolbuszowa.
– Najwidoczniej ten łoś zna zasady ruchu drogowego, bo przechodził na obszarze zabudowanym, gdzie jest ograniczenie prędkości. A tak poważnie, to bardzo fajnie zobaczyć z bliska tak duże zwierzę, ale jednocześnie musimy uważać na zwierzynę, ponieważ zderzenie z takim łosiem mogłoby skończyć się tragicznie – przekazują kolbuszowscy leśnicy.

Na szczęście tutaj skończyło się na podziwianiu. Autorem nagrania jest pan Dominik Mokrzycki.

– Też mieliśmy takie spotkanie ze dwa lata temu. Łoś przeszedł majestatycznie przed autem i zniknął w głębi lasu – komentuje pani Barbara.

Jak więc widać, to nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek. Łosi w naszych lasach jest obecnie bardzo dużo, często wychodzą z lasu.
Zwierzę to obowiązuje moratorium. Czyli nie można na niego polować. Choć jest gatunkiem łownym, to objęty jest całorocznym okresem ochronnym.

Nie przywiązuje się do konkretnego terenu. Przemieszcza się na duże odległości i być może dlatego zawędrował do Niwisk. Jak podkreślają myśliwi, łoś nie jest groźny dla człowieka.

W związku z tym, że na te zwierzęta już się nie poluje, zatraciły one naturalną bojaźń przed człowiekiem. Dają się oglądać, fotografować. Jeśli spotkamy łosia, wystarczy zachowywać się naturalnie, nie prowokować go, a będzie on niegroźny.
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.