Krzysztof Bosak namawia do głosowania na kolbuszowianina: – Tomasz Buczek to jest mój wybór [WIDEO]

Materiał Wyborczy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

Krzysztof Bosak namawia do głosowania na kolbuszowianina: - Tomasz Buczek to jest mój wybór [WIDEO]

Krzysztof Bosak udzielił oficjalnego poparcia Tomaszowi Buczkowi z Kolbuszowej Górnej, kandydatowi Konfederacji na posła: – Chcę Wam polecić Tomka. Takich ludzi potrzebujemy w Sejmie – podkreślił.

Krzysztof Bosak to polityk, który w wyborach prezydenckich w 2020 roku uzyskał na Podkarpaciu blisko sto tysięcy głosów.
Tomasz Buczek: – Okrzepliśmy

W powiecie kolbuszowskim poparcie dla niego wyniosło 9,63 procent – to był wtedy trzeci wynik. Do Rafała Trzaskowskiego zabrakło mu zaledwie 33 głosujących.

Czy takie poparcie  jest do powtórzenia przez Konfederację w niedzielnych (15.10) wyborach parlamentarnych? Odpowiada Tomasz Buszek, kandydat tej partii na posła:

– Liczę że zanotujemy jeszcze lepszy wynik w powiecie i na całym Podkarpaciu. Okrzepliśmy jako ugrupowanie. Jesteśmy lepiej zorganizowani niż w pierwszych naszych wyborach w 2019 roku. Zdobyliśmy doświadczenie. Pokazaliśmy też, że jako jedyni walczymy w interesie Polaków.
„Układ w Sejmie w powiecie”

– Co w tym czasie robią inne partie polityczne? Wielokrotnie wspólnie głosują w taki sam sposób nad złymi ustawami. Tak było w kwestiach covidu, „Piątki przeciwko rolnikom”, przyznania socjalu dla obywateli Ukrainy i wielu innych. Tak jest w sejmie i tak jest na kolbuszowskim podwórku. Debaty ze mną bał się poseł Zbigniew Chmielowiec.

– Bali się też panowie, Józef Fryc i Michał Karkut stanąć ze mną do debaty, bo ukazałbym że w gruncie rzeczy niewiele ich z PiSem różni poza retoryką. Głosowania w sprawach najważniejszych często mają identyczne.  Zarówno chodzi mi o ich ugrupowania w sejmie ale i tu lokalnie w radzie gminy głosują wielokrotnie wspólnie z PiS. Takim zachowaniem cementują układ w sejmie tak samo jak zacementowany jest układ w lokalnej polityce.
„Błędy rządu Morawieckiego”

Tomasz Buczek zaznaczył też że nie wierzy w powtórzenie aż tak wysokiego wyniku PiS, jak ten z wyborów prezydenckich 2020 roku:

– Trzy ostatnie lata ukazały wiele błędów polityki rządu premiera Mateusza Morawickiego. Dodruk pieniądza skutkował inflacją. Polityka wobec Ukrainy doprowadziła do zrównania ich przywilejów socjalnych z tymi, jakie mają Polacy.

– Poza tym zamach na bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju, gdy politycy PiS zezwolili na wjazd zboża technicznego z Ukrainy, co uderzało w polskiego rolnika i konsumenta, do którego trafiały produkty wyprodukowane poza krajowymi i unijnymi normami spożywczymi.
„Poprawimy nasz wynik”

Tomasz Buczek przypomina też, że to Konfederacja w całym kraju – a on i jego koledzy na Podkarpaciu  – we wszystkich tych i wielu innych kwestiach stawali w obronie interesu Polaków, nagłaśniając, a często nawet protestując w tych sprawach.

– Polacy będą szukali zmiany dla układu PO-PiS i ich przystawek z SLD i PSL. Dlatego ufam, że Konfederacja poprawi swoje notowania w Kolbuszowej, na Podkarpaciu i w całej Polsce.

Krzysztof Bosak popiera

Tomasz Buczek zachęca także do zapoznania się z programem Konfederacji. Można go znaleźć na tej stronie internetowej.

Materiał finansowany przez KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.