Największą popularność zdobył jako nastolatek. Jego „Zakazany owoc” znali chyba wszyscy. Krzysztof Antkowiak, bo o nim mowa, wystąpi jutro w Raniżowie w koncercie charytatywnym dla chorego na Zespół Angelmana Olka Krudysza.
Krzysztof Antkowiak to wokalista, pianista, kompozytor i producent muzyczny Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swojego pokolenia.
Popularność́ zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. utworem „Zakazany owoc”. Współpracował z takimi legendami jak Grzegorz Ciechowski, Edyta Górniak czy Justyna Steczkowska.
Krzysztof Antkowiak
Niestety, Krzysztof Antkowiak zmagał się też z uzależnieniem od alkoholu i hazardu. Jak przyznaje, z nałogów uwolniło go nawrócenie.
W piątek (10.01), o godz. 18 Krzysztof Antkowiak wystąpi w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek na rehabilitację 7-letniego Olka Krudysza z Woli Raniżowskiej.
Olek Krudysz
Chłopiec urodził się jako zdrowe i silne dziecko. Kiedy jednak skończył sześć miesięcy, jego rodziców zaczęło martwić, czemu jego rozwój ruchowy, mimo intensywnej rehabilitacji, idzie tak wolno.
Rozpoczęły się liczne badania, których wyniki cały czas wychodziły prawidłowe. W końcu rodzice sami zdecydowali się na zrobienie badań genetycznych, które stwierdziły zespół Angelmana.
Schorzenie Olka wiąże się z trudnościami w chodzeniu, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, zaburzeniami ruchu i równowagi, praktycznie brakiem mowy oraz padaczką.
Proszą o pomoc
Obecnie chłopiec jest rehabilitowany pięć razy w tygodniu. Wizyty te w głównej mierze są wizytami prywatnymi. W związku z tym niezbędna jest pomoc Olusiowi specjalistów z dziedziny neurologopedii, psychologii oraz pedagogiki specjalnej.
Chłopiec uczęszcza także na turnusy rehabilitacyjne, które przynoszą najlepsze efekty, ale również – jak nie trudno się domyślić – wiążą się z kosztami.
Rodzice Olka, jak co roku, zwracają się z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu PIT-u. Jest to bardzo ważne, bo dzięki zebranym środkom z 1,5 % będzie można opłacić chłopcu wizyty u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne I sprzęt rehabilitacyjny.
– Badania kliniczne nad lekiem na Zespół Angelmana są tak daleko posunięte, że wierzymy, że nie długo choroba Olka przestanie być nieuleczalną i będzie mógł sam wszystkim podziękować – przekazują rodzice Olka Krudysza.