Korso Kolbuszowskie wybiera Człowieka Roku. Oto kandydaci

Kto dokonał grabieży żydowskich majątków?
Dziewięcioro kandydatów walczy o tytuł Człowieka Roku Korso Kolbuszowskiego. Są wśród nich lokalni politycy, urzędnicy, ale i osoby, które działają stricte społecznie. Głosować można było do 28 kwietnia na wyciętych w gazecie kuponach. Dziś temat jest już nieaktualny. Trwa liczenie nadesłanych bądź przyniesionych osobiście głosów.

Jednak wyboru Człowieka Roku nie dokonają sami czytelnicy. Istotny głos będzie miała kapituła, którą tworzą  laureaci z poprzednich lat, dyrektor Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Korso” i redaktor naczelny Korso Kolbuszowskie, Joanna Serafin.
Niestety gazeta nie uhonoruje naszego Człowieka Roku, Ryszarda Szilera (czytaj TUTAJ). Nie ma go wśród kandydatów. Jest za to Grzegorz Romaniuk, człowiek wielu funkcji: radny powiatowy, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1, prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu itd. – Jako jeden z nielicznych bronił porodówki, która ostatecznie została zamknięta – czytamy w uzasadnieniu.
Pewną niespodzianką jest obecność wśród nominowanych Andrzeja Wesołowskiego (na zdjęciu), kolbuszowskiego historyka i regionalisty, właściciela imponujących zbiorów muzealnych i… ogrodu botanicznego, o którym głośno było w mediach ogólnopolskich.
Pozostali nominowani to: Katarzyna Bojda-Kulig, twórczyni spektakli teatralnych i koncertów satyrycznych, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej; Jadwiga Stec, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Majdanie Królewskim; Zbigniew Ofiara, radny powiatowy i biznesmen z gminy Niwiska; Elżbieta Mikołajczyk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej; Zenona Chodorowska, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kolbuszowej; Bartłomiej Peret, Nadleśniczy Kolbuszowski; oraz Bogdan Karkut, trener lekkoatletów.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.