Koronawirus w Dwójce. Szkoła zamknięta

Koronawirus w Dwójce. Szkoła będzie zamknięta

Jutro Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej będzie zamknięta. Przyczyny są dwie. Pierwsza to koronawirus, który wykryto u jednego z nauczycieli. Druga zaś – zbyt duża liczba pedagogów, którzy w związku z tym przebywają na kwarantannie.

Z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w kraju odnotowano 4 894 nowych przypadków koronawirusa. Na Podkarpaciu zachorowało 210 osób, w tym w naszym powiecie  – 2. Wśród zakażonych jest nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Placówka będzie więc zamknięta.
Jerzy Sitko, dyrektor Dwójki wystosował dziś komunikat, który zawiadamia, że jutro (02.11) placówka będzie zamknięta dla uczniów.

– Z powodu bardzo trudnej sytuacji kadrowej w szkole spowodowanej chorobą lub kwarantanną nauczycieli nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczniom w dniu jutrzejszym. W związku z tym dyrektor zarządził 2 listopada dniem dyrektorskim dla wszystkich uczniów klas 1-8. Bardzo prosimy, aby jutro nie posyłać dzieci do szkoły, gdyż nie będzie lekcji. Odwołano również lekcje zdalne dla klas na kwarantannie. Jutro nie będą również kursować autobusy szkolne. Dla najmłodszych zorganizujemy zajęcia na świetlicy szkolnej od 7:30. Bardzo przepraszamy za utrudnienia – przekazał dyrektor.

Koronawirus w Dwójce. Szkoła będzie zamknięta
Jerzy Sitko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.
Niewiele ponad tydzień temu podobna sytuacja była innej kolbuszowskiej placówce – Szkole Podstawowej nr 1. Tam też jeden z nauczycieli zaraził się covidem.

W związku z tym przez tydzień Jedynka pracowała w systemie hybrydowym: klasy młodsze uczyły się w szkole, a część starszych zdalnie w domach.

Aktualizacja

Wtorek (02.11), godzina 15.

Decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej od jutra (03.11) zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2 odbywać się będą systemem hybrydowym. Lekcje zawieszono w klasach starszych, od 4 do 8. Ich uczniowie do piątku (05.11) będą uczyć się w domach zdalnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.