Koronawirus coraz bliżej Kolbuszowej. Pierwsze zakażenie w powiecie mieleckim

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Dziś (16.03) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu (w sumie jest 10). Jeden z nich dotyczy sąsiadującego z nami powiatu mieleckiego. Nie wiemy jednak o jaką dokładnie miejscowość chodzi. Młody mężczyzna czuje się dobrze. Jego stan jest na tyle dobry, że nie musiał być hospitalizowany. Przebywa w domu, gdzie objęty jest ścisłą kwarantanną.
Na chwilę obecną w Polsce odnotowano 150 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby, niestety, zmarły. W czwartek walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a w sobotę w Lublinie 66-letni mężczyzna.

10 zakażeń na Podkarpaciu

Mamy 150 osób zakażonych . Przygotowujemy się, że w tym tygodniu liczba ta może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku. Działamy w bardzo trudnym reżimie kwarantanny całego społeczeństwa. Polacy zachowują się odpowiedzialnie – mówił dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Na Podkarpaciu zakażonych jest już 10 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1906, 1106 poddano kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa 56. Wszystkie osoby zakażone na Podkarpaciu trafiają do szpitala w Łańcucie. Lecznicę tę w całości przekształcono w oddział zakaźny.
W całym kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ograniczono działalność galerii handlowych, barów i restauracji. Zawieszono zajęcia w przedszkolach, szkołach i żłobkach. Zamknięto jednostki kulturalno-sportowe. Odwołano wszystkie imprezy, w tym mecze piłkarskie.

2 Komentarze

  1. Uważajcie! Polacy z zagranicy wracają – Kolbuszowa to wlaśnie Francja – Niemcy – bardzo dużo ludzi wróciło w Piątek i Sobotę, to są nasi sąsiedzi znajomi – niestety ci ludzie mają za nic pandemię – czują się dobrze to przemieszczają się wszędzie od sklepów spożywczych po apteki, pocztę i stację paliw, są tacy co nawet się nie kryją że wrócili z zagranicy i mają gdzieś nasze bezpieczeństwo – ich kwarantanna nie obowiązuję – Apeluję – zgłaszajcie ich! chodzi o naszę bezpieczństwo, zdrowie i życie! Sytuacja ze sklepu osiedlowego i z zza płota – mnie kwarantanna nie obowiązuję bo ja przyjechałam w piątek…. ręce opadają… Włochy szklarnia – kwiaciarnia, itp, francja – przewoźnik, kierowca Tira – ich nie obowiązuje kwarantanna ale narażają NAS… zgłaszajcie do stacji epidemiologicznych takich ludzi puki jeszcze jest nie najgorsza sytuacja!

  2. Romaniuka usadzili a Ci co zdąrzyli wrócić o czasie nie mają kwarantanny… ja pierdziele system jest dziurawy… kurdę wystarczy jeden nieodpowiedzialny kierowca zawodowy międzynarodowy i nas pozaraża nie liczać tych co wrócili na święta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.