Kompromitacja 2019 roku – W Kupnie nie chcą dzieci specjalnej troski

Za największą kompromitację 2019 roku wspólnie uznaliśmy weto rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Kupnie wobec planów przenosin do tej placówki dzieci specjalnej troski.

Głosowanie odbywało się na Naszej Kolbuszowej i trwało równy tydzień. W sumie oddano 195 głosów, z czego aż 101 (52 procent ogółu) dotyczyło kontrowersyjnej odezwy rodziców z Kupna.

Przypomnijmy, że w marcu 2019 roku Rada Rodziców SP w Kupnie wystosowała list otwarty, w którym sprzeciwia się planowanym przenosinom do tej placówki niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Pismo trafiło do: burmistrza, posła oraz Rady Miejskiej.
Stanowczo i kategorycznie oświadczamy, że jesteśmy przeciwni utworzeniu szkoły specjalnej w Kupnie i naszego zdania nie zmienimy dla dobra naszych dzieci i uczniów szkoły specjalnej w Kolbuszowej Dolnej. Boimy się, że naszym dzieciom przypięta zostanie łatka „uczniów specjalnej troski”. Część rodziców jest oburzona i gotowa przenieść swoje dzieci do szkół w Kolbuszowej i Rzeszowie, czyli tam, gdzie codziennie dojeżdżają do pracy. Boimy się dezorganizacji upadku szkoły w Kupnie – pisali rodzice.

List ten wzbudził ogromne kontrowersje. Oburzenia treścią odezwy nie krył także radny Michał Karkut: – Uspokajając twórców tego anonima, pragnę przekazać, że raczej gmina pójdzie w kierunku rozbudowy szkoły w Kolbuszowej Dolnej. Co będzie również trudne do przeprowadzenia chociażby z faktu, że jedna z gmin naszego powiatu sonduje możliwość otwarcia takiej placówki u siebie. Naprawdę trudno mi zrozumieć takich ludzi, którzy piszą, że w sumie kochają niepełnosprawnych i rozumieją ich potrzeby… ale wypad z naszej wioski! XXI wiek. Czy niepełnosprawne dzieci są trędowate? – irytował się radny Karkut.

Kompromitacje 2019 roku

 1. Kupno nie chce szkoły specjalnej – 101 głosów. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kupnie nie chce widzieć u siebie niepełnosprawnych uczniów z Kolbuszowej Dolnej.
 2. Podwyżki dla radnych-sołtysów – 44. Rada Miejska podniosła diety. Najbardziej skorzystali ci, który są radnymi i jednocześnie gospodarzami wsi. Dostali o 500 zł więcej miesięcznie.
 3. Kanalizacja na Nadziei – 16. Rozdzielenie starej kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i burzową miało być dla mieszkańców ulic Nadziei, J.M. Goslara, i E. Dembowskiego, błogosławieństwem. Stało się odwrotnie. Po każdej większej ulewie ich posesje są podtapiane.
 4. „PK” zarzuca satanizm – 10. W „Przeglądzie Kolbuszowskim” – miesięczniku, który dofinansują samorządy, pojawił się tekst zarzucający zespołowi Le Moor… propagowanie satanizmu.
 5. Stolica Lasowiaków – 9. Przy wjeździe do miasta od strony Sędziszowa Młp. pojawiła się tablica informująca, że Kolbuszowa jest… historyczną stolicą Lasowiaków.
 6. Wycinka drzew – 8.
 7. Kolbuszowscy politycy – 5.
 8. Koniec TESCO – 2.
Kompromitacje roku

 • 2013 – Przekręty w raniżowskim urzędzie.
 • 2014 – Wójt Raniżowa w areszcie.
 • 2016 – Koniec porodówki.
 • 2017 – Wysepki na Jana Pawła II.
 • 2018 – Odprawa dla starosty.
 • 2019 – Nie chcą chorych dzieci w Kupnie.
 • 2020 – ?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.