Kompleks lekkoatletyczny zostanie budową roku?

Kompleks lekkoatletyczny zostanie budową roku?

Kompleks lekkoatletyczny położony na terenie stadionu przy ulicy Wolskiej znalazł się w gronie inwestycji nominowanych do konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.”.

Nominacja kolbuszowskiego obiektu gwarantuje umieszczenie go na interaktywnej mapie Polski wraz z jego indywidualną wizytówką.
Zgłoszone przedsięwzięcia można obejrzeć na tej stronie internetowej. Wkrótce rozpocznie się głosowanie. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Przypomnijmy, że koszt przebudowy kompleksu lekkoatletycznego na stadionie przy ulicy Wolskiej przekroczył pięć milionów złotych, z czego większość stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę pieniędzy wyłożył Urząd Miejski.

Tylko te trybuny…

Nowy obiekt składa się między innymi z czterotorowej bieżni. Jest on dostosowany do: rzutu młotem, skoku w dal i wzwyż, rzutu oszczepem i dyskiem oraz pchnięcia kulą. Znajduje się tam też skocznia do skoku o tyczce oraz rów z wodą do biegu z przeszkodami.

I to nie wszystko. W ramach projektu powstała nowa murawa główna. Stadion posiada oświetlenie, monitoring i nagłośnienie. Światło zyskały też boiska treningowe, które są obok płyty głównej.
Wygląda to efektownie. Szkoda tylko, że zniszczone i obskurne trybuny do nowoczesnego boiska pasują jak “pięść do nosa”. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Kompleks lekkoatletyczny zostanie budową roku?

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.