Kolbuszowskie święto turystyki

Przed nami jedna z największych imprez turystycznych w regionie. Mowa o Kolbuszowskim Festiwalu Turystycznym, który rozpocznie się już w ten piątek (25.11). Tego dnia na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentują się uczestnicy Przeglądu Piosenki Turystycznej.

– Wracamy po ośmiu latach przerwy. W tym roku znowu pojawił się sprzyjający klimat dla tej imprezy – mówi Paweł Michno, prezes Kolbuszowskiego Klubu Turystycznego „Salamandra”. – Inicjatywę kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży. W tym roku, troszeczkę pod naciskiem lokalnych środowisk, stworzyliśmy nową kategorię. Dotyczy ona przedszkolaków.

Po przeglądzie odbędzie się koncert gwiazdy. – Dotychczas gościliśmy przedstawicieli  muzyki turystycznej z najwyższej półki, m.in.: Wolną Grupę Bukowinę, Stare Dobre Małżeństwo, Wołosatki i EKT Gdynia, Jurka Filara z zespołem Nasza Basia Kochana, oraz grupę U Studni – wylicza Paweł Michno. – W tym roku gwiazdą będzie ten oto zespół harcerski.
Sobota, czyli drugi dzień Festiwalu będzie miał charakter podróżniczy. O godz. 16 o swoim wypadzie do Mongolii opowiedzą Kasia i Dawid Rosołowie. Następnie Justyna Niepokój Gil, Ania Buczek, Dariusz Tabisz i Marek Augustyn zrelacjonują drogę św. Jakuba: Justyna była w Portugalii, pozostali na Podkarpaciu. Na koniec w tajemnicze góry Zagros spróbuje zabrać nas Łukasz Supergan, który opowie o swej 76 dniowej, samotnej podróży po Iranie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.