Kolbuszowski skansen zaprasza na wakacyjne spotkania z kulturą ludową
W niedzielę (07.07) kolbuszowski skansen zaprasza na pierwsze z cyklu wakacyjnych spotkań z kulturą ludową, które odbywać się będą pod hasłem „Co niedzielę w zagrodzie”.

W każdą niedzielę lipca i sierpnia prezentowane będą pokazy twórczości ludowej oraz warsztatów rękodzieła. Swój kunszt pokażą zabawkarze, rzeźbiarze, plecionkarze, garncarze, rękodzielnicy itd. Z kolei gospodynie wiejskie częstować będą swymi pysznymi potrawami i przekąskami.

Ponadto w kościele z Rzochowa, chałupie z Kopci lub Brzózy Stadnickiej oraz na wystawie malarstwa „Piękno w pejzażu odbite” w spichlerzu z Bidzin na odwiedzających będzie czekał przewodnik.
W najbliższą niedzielę, w godz. 12-18 na terenie skansenu będzie można śledzić pracę Jana Dudziaka z Brzózy Stadnickiej (zabawkarstwo) i Urszuli Rębisz z Nowej Dęby (szydełkowanie). Ozdoby decoupage zaprezentują Bożena Zaranek i Małgorzata Zasowska z Mielca, a makramy i laleczki z wełny czesankowej – Barbara Nycek z Kolbuszowej Górnej. Potrawy regionalne zapewnią panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerczowa. Bilety: 9 i 12 zł, 34 zł (rodzinny), dzieci do 7 lat wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.