Kolbuszowska „Szlachetna Paczka” czeka

Zostań wolontariuszem akcji „Szlachetna Paczka”

Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” w Kolbuszowej szukają chętnych do pomocy. Aby zostać wolontariuszem, wystarczy zgłosić się na tej stronie internetowej.

– Potrzebujemy przede wszystkich osób odpowiedzialnych, z mega pozytywną energią do działania – przekazują nam organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” w Kolbuszowej.
Jakie zadania czekają wolontariuszy? Najpierw zbierają informacje o osobach samotnych i rodzinach będących w trudnym położeniu. Tak powstaje baza danych. Z niej darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której mogą pomogą. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, czyli w „Weekend Cudów”, wolontariusze wyruszają do domów z prezentami.

W ubiegłym roku dzięki akcji „Szlachetna Paczka” w całej Polsce pomoc materialną otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości. W akcję zaangażowało się 11 tysięcy wolontariuszy.

Bożonarodzeniowe paczki przygotowane przez darczyńców dotarły do 17 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego. Żywność, środki czystości, zimowa odzież – te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też przedmiotów, o które prosiły rodziny: meble, lodówki, pralki, węgiel oraz upominki (perfumy, książki i zabawki).
W przygotowanie prezentów zaangażowało się wiele osób. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny rytuał. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych do niesienia świątecznej pomocy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.