Kolbuszowscy policjanci spełnili marzenie Wojtka z Zarębek

Kolbuszowscy policjanci spełnili marzenie Wojtka Opalińskiego z Zarębek - zdjęcie główne.
Fot.: KPP Kolbuszowa.

Wojtek Opaliński z Zarębek, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchene`a, od dawna pragnął zobaczyć z bliska pracę policjanta. Marzenie to zostało spełnione dzięki kolbuszowskim mundurowym.

Wojtek Opaliński z Zarębek na co dzień walczy z ciężką chorobą. Mimo to jest pogodną i uśmiechniętą osobą. Marzy by zostać policjantem i doświadczyć, na czym polega ta praca.

24-latek fascynuje się pracą mundurowych i marzy o tym, aby zostać jednym z nich.

Od dłuższego czasu kolekcjonuje policyjne gadżety, a także śledzi stronę internetową nie tylko kolbuszowskiej jednostki, ale też podkarpackiej. 24-latek jest także fanem motocykli.

Wiedząc o tym, kolbuszowscy policjanci – Norbert Tylutki i Adrian Kocój – przyjechali na spotkanie z nim swymi służbowymi motocyklami.

Wojtek był zachwycony tym, że mógł z bliska zobaczyć jednoślad i usłyszeć sygnały dźwiękowe. Towarzyszyli mu rodzice i opiekunka Sara.

Dzisiaj mieszkaniec Zarębek obchodzi 24 urodziny. Z tej okazji sprawmy mu prezent i wesprzyjmy go – nr KRS 000037904 cel szczegółowy 14100

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a, z którą zmaga się 24-latek, to rzadka choroba genetyczna, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni.

Schorzenie to jest jednym z najszybciej postępujących zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Występuje raz na 3500-6000 urodzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.