Kolbuszowianka upamiętni bohaterów wojny polsko-bolszewickiej

W sobotę (15.08) obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która miała decydujący wpływ na wynik wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji KKS Kolbuszowianka zaprasza na stadion w Weryni na wydarzenie o charakterze patriotyczno-rekreacyjno-sportowym.

Wszystko rozpocznie się już o godzinie 10:55 uroczystym odśpiewaniem hymnu. Następnie odbędzie się mecz Podkarpackiej Ligi Młodzików Starszych KKS Kolbuszowianka – Soccer Ropczyce. Główną część obchodów na stadionie w Weryni zaplanowano jednak na godzinę 16:00.
Program

  • wspólne odśpiewanie hymnu narodowego
  • turniej piłki nożnej grup młodzieżowych
  • przedstawienie historii Bitwy Warszawskiej
  • zorganizowane zajęcia fitness dla kobiet
  • spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców (grill, scena taneczna)
  • gry i zabawy na boisku.

Przygotowania do sobotniego wydarzenia w Weryni.
Oficjalne obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się tego samego dnia w Kolbuszowej. O godzinie 10:30 rozpocznie je msza święta w Kolbuszowskiej Kolegiacie. Po nabożeństwie na płycie Rynku, przed pomnikiem poświęconym żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym za wolność i suwerenność Ojczyzny, uroczyście złożone zostaną symboliczne wiązanki kwiatów.

1 Komentarz

  1. dobrze że nie w Krzątce…rozumiem że Kolbuszowianka już na wygnaniu z Wolskiej przez drapieżnych Sokołów z Dolny i Prezesa fundacji😡

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.