Kolbuszowianin na Marszu Niepodległości
W niedzielę (11.11) ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. W tym roku manifestacja ma szczególnych charakter – z wielu powodów. Zamieszkały w Kolbuszowej Górnej Tomasz Buczek nie tylko, jak co roku, będzie uczestniczył w Marszu, ale również, jako pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu, koordynuje całe przedsięwzięcia na terenie naszego województwie.

– Liczymy, że do Warszawy wyjedzie nawet 40 autokarów, do tego dochodzą oczywiście samochody osobowe. A więc można założyć, że w marszu weźmie udział kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia – informuje Tomasz Buczek. – Szykujemy się na rekordową frekwencję, bo zainteresowanie jest ogromne. Powodów jest wiele. To oczywiście stulecie odzyskania niepodległości. Ale również ludzie zaczęli się mocno mobilizować na skutek blokady, jaką chciała nam nałożyć prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Marsz Niepodległości rozpocznie się o godz. 14. Jego trasa będzie biec od Ronda Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego i ulicę Siwca. Łącznie do przebycia jest ponad 3 km. Metą manifestacji będą błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbędzie się koncert patriotyczny. Po raz pierwszy w historii w Marszu Niepodległości weźmie udział prezydent RP.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.