KOLBUSZOWA. Znicze na schodach komendy policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

KOLBUSZOWA. Znicze na schodach komendy policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na schodach budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, gdzie kilka dni temu w dramatycznych okolicznościach zmarł Wojciech W., pojawiły się dziś znicze: biały i czerwony. Jutro o godzinie 15 na cmentarzu parafii p.w. Św. Brata Alberta odbędzie się jego pogrzeb. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w niedzielę (07.06) około godziny 1.20. Wtedy to do budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wtargnął Wojciech W., 42-letni mieszkaniec Kolbuszowej.

Sekcja zwłok

Miał być pobudzony i agresywny. – Bez żadnego powodu zaczął kierować wobec bliżej nieustalonych osób groźby pozbawienia życia – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. – Mężczyzna uszkodził drzwi poczekalni, a potem krzesłem zaatakował interweniującego policjanta uderzając go w głowę. Dopiero po użyciu paralizatora oraz gazu łzawiącego zdołano go obezwładnić i założyć mu kajdanki. W pewnym momencie pilnujący go policjant zauważył, że zatrzymany traci oddech i zaczyna sinieć. Przystąpiono do reanimacji, niestety mężczyzna zmarł.
Śledczy zabezpieczyli zapisy monitoringu z miejsca zdarzenia. Dysponują oni nagraniami z paralizatora i z kamer w komendzie policji. Przesłuchani mają zostać wszyscy świadkowie zdarzenia. W poniedziałek (08.06) odbyła się sekcja zwłok. Nie wyjaśniła jednak przyczyn śmierci Wojciecha W. Zlecono więc dodatkowe badania na obecność alkoholu lub środków odurzających.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie przekroczeń uprawnień funkcjonariuszy policji w Kolbuszowej w czasie prowadzenia czynności wobec Wojciecha W. skutkujące jego śmiercią.

Galeria zdjęć
Materiał WIDEO

1 Komentarz

  1. Trochę was tam mało RODACY

    Kazdy szanujący się mieszkaniec powinien tam oddać hołd dla
    S.P.Wojtka i jego rodziny.
    Bądźmy choć trochę jak reszta świata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.