Starosta Józef Kardyś komentuje „czarne protesty”: – Nie zaatakują meczetu, bo wróciliby bez głów

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty osób, które sprzeciwiają się zaostrzenia prawa aborcyjnego. Nie inaczej było w Kolbuszowej, gdzie manifestowali młodzi ludzie. 

Wczoraj (28.10) wieczorem manifestanci spotkali się na Rynku, następnie przeszli ulicami miasta pod biuro posła Zbigniewa Chmielowca, gdzie zapalili znicze i zostawili materiały proaborcyjne.

Nie obyło się też bez wykrzykiwania głośnych, często wulgarnych haseł. Kolbuszowski protest nie był jednak tak agresywny, jak w większych miastach, w których niekiedy dochodzi do ataków na kościoły.

Manifestacje skomentował dziś starosta Józef Kardyś:

– Demokracja demokracją, ale to co się dzieje teraz w Polsce, to jest zwykła anarchia – oświadczył. – My robimy wszystko, żeby chronić się przed koronawirusem, a niektórzy robią wszystko, żeby go roznieść. Jeżeli chodzi się bez maseczek i protestuje koło biur i kościołów, to najlepiej byłoby, gdyby weszła dyktatura i zrobiła porządek z tym wszystkim.
Trybunał Konstytucyjny jest od tego, żeby oceniać zgodność ustaw z Konstytucją – zaznaczył starosta. – Nie dajmy się manipulować i wykorzystywać. Zrobiło się bardzo brzydko. Dla nas jako chrześcijan kościół to ostoja duchowa. Wchodzenie tam przez protestujących jest karygodne.

– Proponowałbym, żeby wtargnęli do meczetu. Pewnie by to zrobili, ale wyszliby wtedy stamtąd bez głów. I stąd jest apel, żeby bronić naszych wartości. Bo to co się dzieje, to pożywka dla wrogów naszej Ojczyzny.   

10 Komentarzy

  1. Spokojnie. Już nam Fuhrer oficjalnie powołuje Kaczen-Jugend. Niedługo spełnią się marzenia starosty o dyktaturze, odejściu od UE i obcinaniu głów przez gwardzistów wodza gorszemu sortowi. Polska stanie się druga Koreą Pn. Niestety wielu osobom urodzonym za głębokiej komuny tęsknota za tamtymi czasami i przede wszystkim za tamtymi metodami pacyfikowania niepokornych pozostaje we krwi. Chociaż wiek i związane z tym pewne zmiany w produkcji neurotransmiterów w OUN u Herr Kardysia też wyraźnie robią swoje.

  2. Dyktaturę Panie Starosto to my już mamy. Rządzicie sobie w Kolbuszowej jak chcecie z ironicznym uśmiechem na ustach. Efekt – szpitala prawie już nie mamy. Rada powiatu beztrosko zlikwidowała świeżo wyremontowany oddział ginekologiczno – położniczy w kolbuszowskim szpitalu. Zmarnowano publiczne, czyli nasze pieniądze bez mrugnięcia okiem. W końcu z kieszeni polityków czy dyrektora szpitala to nie poszło. Potem przyszła kolej na pediatrię. Niby nie ma kto leczyć. Teraz ta złośliwa i nieprawdziwa wypowiedź Starosty na temat protestujących kobiet. Rośnie Wam konkurencja i widać wasz koniec. Obudź się Kolbuszowo. Mamy XXI wiek. Czas na zmiany. Nie rozumiem czemu nadal rządzą nami starsi Panowie o przeciętnych bardzo kompetencjach do zarządzania, nabytych w czasach PRL. I rządzą się jak za PRL-u z przeświadczeniem, że z odpowiednimi układami wszystko da się załatwić.

  3. Szkoda komentować nawet. Jestescie złodziejami i ludźmi bez honoru i nic więcej.
    Kogoś pouczcie a popatrzcie na to co sami robicie.
    Chcecie naprawiać to zacznijcie od siebie i oddajcie to co nakradliscie przez lata aaa zapomniałem żeby dostrzec swoje błędy pasowało by mieć choć trochę godności i honoru a wy tego wogole nie macie.

  4. U nas kobieta nie musi wejść do meczetu. Wystarczy, że na ulicy zamanifestuje swoje poglądy niezgodne z linią partii PiS, a już jeden czy drugi Polak-katolik ją popchnie, bu upadła, skopie po brzuchu itp. Cay przypadkiem tak manifestujący we Wrocławiu swoją miłość bliźniego nie należeli do osób wezwanych przez prezesa do obrony wiary? Czy to nie jest forma obecnie propagowanego przez PiS i jego wyborców patriotyzmu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.