KOLBUSZOWA. Skansen już otwarty!

Od dziś (21.05) kolbuszowski skansen jest otwarty dla zwiedzających. Decyzja ta zapadła w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Są jednak zasady, które należy przestrzegać. To między innymi obowiązek zakrywania nosa i ust. Zmieniły się też nieznacznie godziny otwarcia parku etnograficznego, ceny biletów i formy zwiedzania.

Nie można zwiedzać skansenu w grupach zorganizowanych, należy to robić indywidualnie. Usługa przewodnicka jest niedostępna. Wnętrza obiektów nie będą udostępnione do zwiedzania poza ekspozycją w domu z Żołyni Dolnej. Czynna jest wyłącznie toaleta w sektorze wejściowym.

Każdy ze zwiedzających ma obowiązek zakrywania ust i nosa, należy zachować od siebie odległość dwóch metrów. Turyści proszeni są o niedotykanie powierzchni szklanych, drewnianych i metalowych (np. szyb w oknach chałup, płotów, ścian budynków, ławek, krat w oknach).
Kasa biletowa i sklepik w dni powszednie czynne są w godz. 9-16, w soboty, niedziele i święta w godz. 10-17. Przy zakupie biletu obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa. Pomiędzy kupującymi należy zachować odległość 2 m, należy też płacić kartą. Towary ze sklepiku podawane są klientom wyłącznie po ich zakupie. Są nowe ceny biletów: ulgowy – 7 zł, rodzinny – 22 zł.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.