KOLBUSZOWA. Rusza budowa Dziennego Domu Seniora [WIZUALIZACJE]

W centrum miasta powstaje dom i park dla seniorów

Wiemy, kto wybuduje Dzienny Dom Seniora w Kolbuszowej. Przetarg, który zorganizował Urząd Miejski, wygrała firma „Guźda”. Roboty mają ruszyć lada dzień i potrwają do grudnia 2021 roku. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł, z czego 2,3 mln zł to dotacja unijna. 

Zadanie polega na rozbudowie i modernizacji budynku gospodarczego przy ulicy Narutowicza, w pobliżu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, i przystosowanie go do potrzeb osób starszych.

Co zostanie zrobione?

W nowym obiekcie planuje się między innymi budowę tarasu z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Na parterze będzie mieściła się ogólna sala spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Natomiast na piętrze powstaną pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii i wypoczynku, pomieszczenia dla pielęgniarek oraz pomieszczenia biurowe.
Budynek będzie wyposażony w windę. Zakupione i zamontowane zostaną również sprzęty pierwszego wyposażenia, m.in. sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt kuchenny, sprzęt komputerowy, nagłośnienie.

Nowe miejsca pracy

Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką betonową oraz żwirem, powstaną miejsca postojowe i chodniki. Prace nad otoczeniem obejmować będą również budowę altany ogrodowej i deptaków na placu pomiędzy plebanią a ulicą Narutowicza. Zadaszenie z miejscem na grill, stoły i ławki będzie służyło do spotkań integracyjnych dla seniorów i mieszkańców Kolbuszowej. Do ogrodu wypoczynkowego wykonane zostaną schody terenowe wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych.

Dzienny Dom Seniora przeznaczony będzie dla około 30 mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku powyżej 60 roku życia. Pracę ma znaleźć tam pięć osób. Celem działalności placówki ma być zapewnienie osobom starszym możliwości integracji społecznej oraz różnych form aktywności: ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Wizualizacje inwestycji

Budynek Dziennego Dom Seniora – narożnik od parkingu.
Tak ma wyglądać altana w ogrodzie wypoczynkowym.

1 Komentarz

  1. Mówimy i piszemy „osoby z niepełnosprawnością”, a nie „osoby niepełnosprawne”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.