Kolbuszowa hojna dla WOŚP. Mamy rekord

Kolbuszowska WOŚP zagrała na 32 tysiące złotych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Kolbuszowej na 36 381 zł. Ta kwota jeszcze może wzrosnąć, ale już teraz można ogłosić: mamy rekord. Pieniążki te trafią na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci

Rok temu WOŚP w Kolbuszowej udało sie zebrać 32 000 zł. Był to rekord. W całej Polsce Orkiestra zagrała na 127 495 626 zł. Pieniądze te trafiły do szpitalnych oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
W tym roku Wielka Orkiestra w Kolbuszowej zagrała jeszcze mocniej. Do puszek wolontariuszy WOŚP wrzucono dokładnie 34 761 zł i 55 gr, a do eskarbonek – 1 620 zł. To daje łącznie rekordowe 36 381 55 zł, czyli o 4 381 55 zł więcej niż rok temu. Co więcej, kwota ta może jeszcze  wzrosnąć.

Na medal spisali się wolontariusze WOŚP. Na wielkie brawa zasługuje mały Tadzio, który zebrał do swojej puszki 1797 zł i 24 gr, a do eskarbonki – 1 400 zł. Razem daje to kwotę 3 197 zł 24 gr.

W tym roku WOŚP nad Nilem grała aż trzy dni. W piątek (28.01) w klubie K2 przy ulicy Mickiewicza można było posłuchać muzyki na żywo.

WOŚP-owe jam session w K2 [ZDJĘCIA, WIDEO]

 
Dzień później, najpierw na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Białkówka” odbył się Bieg „Policz się z Cukrzycą”, a potem w pubie w La Zizanie rozegrano turniej w Fifa 2022. Były też gry planszowe.

Policzyliśmy się z Cukrzycą [ZDJĘCIA, WIDEO]

W niedzielę w restauracji Stylowa Kolbuszowa odbyły się gry i zabawy dla dzieci. Zorganizowano też spotkania z ekspertami dla rodziców (okulistą dziecięcy i psychologiem).  Finałem było światełko do nieba na płycie kolbuszowskiego Rynku.

Wysłaliśmy światełko do nieba [ZDJĘCIA, WIDEO]

 
Szefową sztabu 30 Finału WOŚP był Małgorzata Miąso. Pomagał jej Tomasz Chlebek. Patronem medialnym był portal: kolbuszowalokalnie.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.