Kolbuszowa na mapce rządowych pikników „Rodzina 800+”

Kolbuszowa na mapce rządowych pikników „Rodzina 800+”

Od pewnego czasu w całej Polsce  odbywają się pikniki „Rodzina 800+”. Takie rządowe eventy planowane są też w Kolbuszowej. Świadczy o tym obecność miasta nad Nilem na mapce, którą opublikowała kancelaria premiera Mateusza Morawieckiego.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z urzędami wojewódzkimi w lipcu 2023 r. rozpoczęło akcję promującą zmiany w świadczeniu „500+” – sztandarowym projekcie rządu.
Od stycznia 2024 roku kwota na każde dziecko z tego programu ma wzrosnąć z 500 zł do 800 zł. Żadne inne warunki dotyczące programu nie zmieniają się.

Wypłatę świadczenia przewidziano w lutym – z wyrównaniem od 1 stycznia. W 2024 r. ze świadczenia „800+” skorzysta blisko 6,7 mln dzieci.

Pikniki odbywają się w całej Polski w ramach akcji promocyjnej programu „Rodzina 800+”. Wielu nazywa je kampanią wyborczą partii rządzącej.
Podczas takich imprez organizuje się wiele atrakcji dla całych rodzin. Są gry i konkursy z upominkami, animacje dla dzieci, powstaje dmuchane miasteczko, jest gastronomia. Odbywają się też koncerty.

Jak wynika z rządowej mapki, taki właśnie piknik dziś i jutro (09-10.08) ma odbyć się w Kolbuszowej.

Tymczasem na stronach Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz lokalnych samorządów nie ma na ten temat ani słowa. Nie wspomina o tym też na swoim Facebooku poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec.
Kolbuszowa na mapce rządowych pikników „Rodzina 800+”
Zdjęcie: Kancelaria premiera RP.

1 Komentarz

  1. pikniki za czyje pieniądze ???? co jeszcze mało propagandy w mediach ??? Chore dzieci umieraja bo niema na ich leczenie pieniedzy , a na propagandę PIS-owska są !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.