Kolbuszowa ma strzelnicę sportową [ZDJĘCIA]

Przy liceum powstaje strzelnica sportowa [FOTO]

Przy Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej oddano dziś do użytku strzelnicę sportową. W obiekcie, którego budowa kosztowała prawie dwa miliony złotych, bez żadnych przeszkód mogą już odbywać się zajęcia ze strzelania sportowego.

Strzelnicę budowano ponad rok. Najpierw wyburzono stare ściany budynku i postawiono nowe. Następnie pojawił się nowy dach. Wykonano również: przyłącza, monitoring i stosowne instalacje.
Następnie powstało dziesięć stanowisk strzelniczych. Obiekt posiada transportery tarcz i przesłony antyrykoszetowe. Zarządcą obiektu jest miejscowe LO, a jego kierownikiem – Zbigniew Dziuba.

Koszt inwestycji wyniósł 1 750 000 zł, z czego 1 312 130 zł stanowi dotacja unijna. Efekt?

– Jest to najnowocześniejsza strzelnica edukacyjna na Podkarpaciu – mówił dziś w Kolbuszowej prof. Jerzy Posłuszny, rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Wcześniej kolbuszowskie liceum dysponuje dwoma strzelnicami: dla broni ostrej na zewnątrz (50 m.) i dla broni pneumatycznej w budynku LO (15 m.).
Tą drugą przygotowano pod kątem klasy o profilu sportowo – mundurowym przygotowującej uczniów do studiów wojskowych i policyjnych.

Galeria zdjęć

Kolbuszowa ma strzelnicę sportową [ZDJĘCIA]

Kolbuszowa ma strzelnicę sportową [ZDJĘCIA]

Kolbuszowa ma strzelnicę sportową [ZDJĘCIA]
W Kolbuszowej jest strzelnica sportowa [ZDJĘCIA]

W Kolbuszowej jest strzelnica sportowa [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

1 Komentarz

  1. i co z tego ze mamy strzelnice ? a raczej ze jest ona w miescie skoro smieszny dyrektor pewnie podobnie jak z salą sportowa bedzie sobie robil co chcial i wymyslal durne powody by caly czas byla zamknieta podobnie jak sala na ktorej caly sezon nie wolno bylo grac bo gyrektorek widzial zaslepionymi oczami pandemie ?? jakos w okolicy inne sale dzialaly bez wiekszego problemu . ciekawe jakby byla jego wlasnoscia to czy by tez tak zamykal ? takich zarzadcow powinno sie grzecznie acz stanowczo wymieniac bo pojecia nie maja jak zarzadzac taka placowka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.