Kolbuszowa ma nowego skarbnika

Po prawie 29 latach pracy na stanowisku skarbnika gminy na emeryturę odszedł Stanisław Zuber. Jego uroczyste pożegnanie odbyło się na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Trzy dekady minęły mi bardzo szybko – przyznał skarbnik. – W tym czasie zmieniła się nie tylko sama Kolbuszowa, ale i warunki pracy w Urzędzie Miejskim. Pierwszą kserokopiarkę kupiliśmy okazyjnie w Lublinie i przywieźliśmy ją stamtąd moim polonezem. A drukarka do pierwszego komputera była sprowadzana z USA z napięciem 110 V i trzeba było dodatkowy transformator, żeby mogła działać. Wymagania każdego z moich szefów były inne, starałem jednak się pracować najlepiej jak potrafiłem.
Emocji nie krył burmistrz Jan Zuba. – Miałem przyjemność z nim współpracować przez 20 lat. Był bardzo dobrym nauczycielem, wiele się od niego nauczyłem, zresztą nie tylko ja. Cechowała go skromność, pracowitość, zdyscyplinowanie, wiedza i umiejętność rozwiązywania problemów – wyliczał Zuba.
Nowym skarbnikiem został Jacek Mroczek (45 l.). W magistracie pracuje od 13 lat. Jest mgr ekonomii w zakresie finansów i rachunkowości. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku informatyka i technologia informacyjna. Prywatnie jest pasjonatem szachów.

Jacek Mroczek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.