KOLBUSZOWA. Lepiej późno niż wcale. Ulicę Kościuszki czeka generalny remont

W końcu ruszyło w sprawie obwodnicy Kolbuszowej

To inwestycja, na którą Kolbuszowa czeka od wielu lat. Chodzi o generalny remont ulicy Kościuszki, czyli odcinka drogi krajowej nr 9 pomiędzy rondami w ciągu ulic Rzeszowskiej i Tarnobrzeskiej. Pojawi się tam nie tylko nowe nawierzchnia z krawężnikami i chodnikami. Przebudowane zostaną również kanalizacja deszczowa, oświetlenie i sieć energetyczna.
Przebudowa oświetlenia i sieci energetycznej przy ulicy Kościuszki planowana była już w tym roku. Zapisano nawet na ten cel pół miliona złotych złotych. Inwestycja miała polegać na zastąpieniu obecnej archaicznej sieci napowietrznej linią kablową. Prace te jednak zostały przesunięte na przyszły rok.

Nowe oświetlenie

Mamy porozumienie z Polską Grupą Energetyczną, które mówi, że będziemy to robić wspólnie w jednym czasie – powiadomił burmistrz Jan Zuba. – W jednym wykopie będziemy układać kable związane z oświetleniem ulicy i poszczególnych nieruchomości. Ustaliliśmy, że zrobimy to w przyszłym roku. PGE skabluje linię energetyczną wzdłuż ulicy Kościuszki, my wybudujemy tam nowe oświetlenie.

W 2022 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma przystąpić do modernizacji traktu. – Wiemy w jakim stanie jest ta droga. Ona pilnie wymaga  wymiany krawężników, przełożenia chodników, no i oczywiście nowej jezdni; ale także przebudowy kanalizacji deszczowej – przyznał Zuba.

Kanalizacja deszczowa

Kilka lat temu zmodernizowano drogę krajową nr 9 na odcinku od ronda do mostu na potoku Górnianka. Wówczas wykonano tam również nową „deszczówkę”. Natomiast na odcinku w stronę Tarnobrzega kanalizacja jest nieremontowana od 20 lat – dodał burmistrz.
O fatalnym stanie kanalizacji deszczowej przy ulicy Kościuszki świadczą podtopienia, jakich przy każdym większym deszczu doświadcza Ogródek Jordanowski i położone obok niego tereny.

2 Komentarze

  1. Przebudowa ulicy Kościuszki oraz nowy asfalt na Tyszkiewiczów, aż się prosi o przebudowę skrzyżowania tych ulic a dokładnie zamianę na rondo. Apeluję o to przy każdej okazji ale i tak wiem, że skończy się tak jak zwykle (pewnie jakimś bublem naprawianym później z naszych podatków). Przynajmniej zróbcie jakieś bezpieczne przejście dla tych idących na dworzec koło ogródka jordanowskiego i orzecha albo zamontujcie tam aparat który będzie robił zdjęcia wszystkim pędzącym kierowcom niezatrzymującym się przed pasami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.