KOLBUSZOWA. Koronawirus w Dwójce

Koronawirus w Dwójce. Szkoła będzie zamknięta
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie powiadomiła dziś (29.09) o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w naszym powiecie. Wśród zakażonych Covid-19  jest uczeń siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

Wedle danych Ministerstwa Zdrowia w kraju koronawirusa potwierdzono u 89 962 osób, z których 2 483 zmarły. Na Podkarpaciu zaraziło się 3 791 osób: 2 819 wyzdrowiało, a 129 odeszło. Pod nadzorem jest 5 osób, 3 928 poddano kwarantannie, w izolacji przebywa 635, hospitalizowanych jest 208.

Prezes odwołuje

Dziś o godzinie 10:30 podkarpacki Sanepid powiadomił o kolejnych 3. zarażeniach na naszym terenie. Chodzi o dwie kobiety i mężczyznę. W sumie na tym obszarze Covid-19 dotknął 37 osób, z których 31 wyzdrowiało, a 2 zmarły. Obecnie kwarantanną objętych jest 36 mieszkańców naszych okolic.

Nie wiadomo, czy Sanepid w dzisiejszych statystykach ujął ucznia Szkoły Podstawowej nr 2, u którego też wykryto koronawirusa. O stanie zdrowia chłopca nie wiemy nic. Natomiast wiadomo, że w siódmych klasach, do których uczęszczał, przez najbliższy tydzień wprowadzono nauczanie zdalne
Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki, poinformował dziś, że w związku potwierdzonym przypadkiem Covid-19 w szkole, której uczy się kilku młodych zawodników KKS, odwołuje wszystkie zajęcia sportowe. – Proszę obserwujcie szczególnie swoje dzieci i zostańcie w domu – apeluje prezes.

1 Komentarz

  1. skończcie straszyć covidem. kogo dotknął i kto ma pozytywny test, i kto odszedł na zawał ale z covidem. ile osób już zmarło bo sie nie dostało do szpitala? ile z tych co odeszło miało choroby współistniejące. ile szpital dostaje pieniedzy za wpisanie w akt zgonu Covid? taki informacje może ktoś poda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.