KOLBUSZOWA. Koronawirus odpuścił, wraca płatne parkowanie na Rynku

Dwa miesiące temu burmistrz Jan Zuba wydał zarządzenie o zawieszeniu uiszczania opłat w strefie płatnego parkowania na płycie Rynku. Decyzja ta miała na celu zapewnienie ochrony przed koronawirusem. Teraz jednak w związku ze spadkiem zarażeń i „odmrażaniem” gospodarki, zapadła decyzja o powrocie do płatnego parkowania. 

Obecnie, kiedy właściwie wszystko idzie w dobrym kierunku, trwa przywracania życia społecznego, mamy coraz większe natężenie ruchu pojazdów – mówi Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w Urzędzie Miejskim. – W związku z tym obserwujemy, że miejsca postojowe na terenie miasta w godzinach, kiedy handel jest aktywny, są  zajęte i blokowane. Dlatego w celu zapewnienia większej rotacji funkcjonowania parkingów na Rynku, zdecydowaliśmy się przywrócić płatną strefę.

Uchwała w tej sprawie została podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej. A to oznacza to, że darmowe parkowanie w centrum Kolbuszowej skończy się już niebawem.
Strefa płatnego parkowania na kolbuszowskim Rynku rozpoczęła funkcjonowanie w listopadzie ub.r. Opłaty za postój były uiszczane w trzech parkomatach: dwóch we wschodniej części placu, jednym w zachodniej. Płatne parkowanie obowiązywało w dni robocze w godzinach 9-17. Stawka za każdą godzinę wynosiły złotówkę. Jest także możliwość darmowego parkowania na 30 minut.

1 Komentarz

  1. Potrzeba kasy to wraca płatność za parking….
    Burmistrz chce zbudować parking przy rondzie na terenach zalewowych.
    Ciekawe po co; żeby zalać SP nr1?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.