KOLBUSZOWA. Gminnych dożynek nie będzie, ale jednak… będą [WIDEO]

To już pewne. Dożynki gminy Kolbuszowa jednak się odbędą. To znaczy formalnie ich… nie będzie, odbędzie się natomiast event pt. „Lasowiackie Dożynki – Powrót do Tradycji”.
Dożynkowa impreza jest elementem projektu, którego autorem i koordynatorem jest Stanisław Długosz, pracownik Miejskiego Domu Kultury. Oto jego facebookowa zapowiedź tego wydarzenia:

Tu z kolei mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK.

Impreza odbędzie się w niedzielę (23.08) w Porębach Kupieńskich. Start o godzinie 12:30. W związku z  pandemią koronawirusa liczba miejsc jest ograniczona. Transmisja odbędzie się TUTAJ.

 

Program

  • konkursy na tradycyjny wieniec
  • konkurs na chleb dożynkowy
  • konkurs na taniec i ośpiew wieńca dożynkowego
  • widowisko plenerowe przedstawiające tradycyjny, regionalny obrzęd ośpiewu i tańca przy wieńcu dożynkowym,
  • występy grup i kapel ludowych.
Wystąpią

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

  1. Wejściówki tylko dla wybranych (czytaj) przeważnie znajomych sołtysów i oczywiście oficjeli. Nie dla rolników, nowa tradycja lasowiacka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.