KOLBUSZOWA. Budują ulicę w szczerym polu za ponad milion złotych

Na ukończeniu są prace przy budowie ulicy Brzozowej w Kolbuszowej. Koszt inwestycji przekracza milion złotych. To poważna kwota, biorąc pod uwagę fakt, że chodzi o trakt położony na terenach niezabudowanych, gdzieś na granicy ze Świerczowem.

Budowany jest półkilometrowy trakt o nawierzchni asfaltowej, na odcinku od ulicy Św. Brata Alberta do skrzyżowania z ulicą Błonie. Na całej długości drogi została już ułożona warstwa asfaltu. Zbudowana została też kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne oraz przebudowana sieć wodociągowa.

Fot. Google Maps
Wzdłuż ulicy wykonany został jednostronny chodnik z kostki brukowej betonowej o szerokości dwóch metrów oraz zjazdy do działek częściowo z kostki brukowej betonowej oraz o nawierzchni asfaltowej. Przebudowano również fragment ul. Błonie (72 m). Wartość zadania wynosi 1 073 000 zł, z czego dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych to 697 516 zł. Prace mają zakończyć się za miesiąc.

Ulica Brzozowa przebiega przez tereny niezabudowane, które, jak przekonuje magistrat, przeznaczone są pod rozwój przedsiębiorczości. A tak prezentuje się główna arteria obecnej dzielnicy przemysłowej, w centrum miasta, w której skoncentrowany jest lokalny biznes i funkcjonują zakłady pracy.
3 Komentarze

 1. Nie, nie mają.
  Tam przywieziono ponad potrzeby dziesiątki palet kostki brukowej, która obecnie jest w innym miejscu.Także tony kruszywa i asfalt.
  Tam zapomniano nawet o odprowadzeniu wód więc wpuszczono je do pobliskiego rowku.
  Tam całe osiedle będzie zalewało inne siedlisko.
  Tam w ramach działań pro przedsiębiorczych, pozwolono wykonać zrzut wody bez pozwolenia wodnoprawnego dla właścicieli działek na których prowadzona jest budowa.
  Tam nie ma wymogu wieszania tablic z numerem pozwolenia na budowę i kontaktu do nadzoru.
  Tam miał kiedyś Pawlik robić biznes… i zrobił. Gil wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.