KOLBUSZOWA. Alarm w Zespole Szkół Technicznych. Ewakuacja uczniów

Dziś (01.09) przed godziną 9 dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej otrzymała wiadomość, że w placówce może dojść do wybuchu gazu. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie gazowe. Uczniowie zostali ewakuowani.

Informacja o rzekomym zagrożeniu w szkole została przesłana drogą elektroniczną. Powiadomiono Państwową Straż Pożarną w Kolbuszowej. Przed jej przyjazdem ewakuowano wszystkich uczniów.

Zaraz po otrzymaniu sygnału dyżurny wysłał tam nasze zastępy. Policja też tam była, to samo Pogotowie Gazowe – mówi bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP. – Cała operacja polegała na sprawdzeniu pomieszczeń szkoły pod kątem zgłoszonego gazu. Nie wykryto zagrożenia i zakwalifikowano to jako alarm fałszywy. Co roku 1 września mają miejsce takie zdarzenia. Natomiast my absolutnie nie możemy żadnego tego typu zgłoszenia bagatelizować.
To nie pierwsza taka akcja w ZST. 10 czerwca b.r., tuż przed rozpoczęciem matur, interweniowali tam strażacy i policjanci w związku z fałszywym zgłoszeniem o rozpyleniu bardzo groźnego gazu. Rok wcześniej dyrekcja szkoły otrzymała wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.