Kierował pod wpływem amfetaminy

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Miesiąc w areszcie spędzi 36-letni mężczyzna, który kierował peugeotem pod wpływem amfetaminy. Kilka dni temu został zatrzymano go na drodze krajowej nr 9 w Hadykówce.

Zachowanie mężczyzny od początku wzbudzało podejrzenia kontrolujących go funkcjonariuszy. Badanie wykazało jednak, że nie był pijany. Policjanci sprawdzili jego pojazd.
W futerale na okulary znaleźli dwa woreczki strunowe z białym proszkiem i plastikową rurkę.  Zatrzymali te przedmioty, a kierowcę przewieźli do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew, by sprawdzić zawartość substancji psychoaktywnych.

36-latek poinformował, że proszek, który znajdował się w woreczkach strunowych to amfetamina. Przyznał również, że tego dnia zażywał narkotyk. Mężczyzna trafił do aresztu. Podczas przeszukania w jego domu policjanci znaleźli pudełko z takim samym proszkiem oraz susz konopi.

Sprawdzenie substancji testerem potwierdziło, że to narkotyki. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna udzielał substancji psychoaktywnych innym osobom.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutów kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających, posiadania narkotyków i ich udzielania.
Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na jeden miesiąc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.