Kiedyś centrum Kolbuszowej było… skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku

Kiedyś w centrum Kolbuszowej był skwer. Zobacz zdjęcia lotnicze z 1967 roku

W sieci pojawiły się zdjęcia lotnicze Kolbuszowej z 1967 roku. Wrażenie robi szczególnie Rynek, który w tych czasach był bardzo zielony. Dziś, po rewitalizacji, wygląda on zupełnie inaczej.

Zdjęcia lotnicze Kolbuszowej na facebookowej stronie „Z perspektywy Kolbuszowej” opublikował nasz regionalista, Łukasz Szymański.    

– Jakiś czas temu udostępniałem tu jedną z tych fotografii z informacją, że reszta znajdzie się w trzecim tomie „Dziejów Kolbuszowej”. Niestety nie dostaliśmy pozwolenia na umieszczenie ich w książce, więc podzielę się nimi tutaj. A trzeci tom będzie można kupić prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu – napisał Łukasz Szymański.  

Fotografie pochodzą z 1967 roku. Ich autorem jest Zbyszko Siemaszko. Opublikował je Narodowy Instytut Dziedzictwa na tej stronie.

Szczególne wrażenie robi kolbuszowski Rynek. Jak się okazuje, 60 lat temu był on bardziej skwerem. A to dlatego, że wręcz tonął w zieleni.

Obecnie, po rewitalizacji, centrum miasta wygląda zupełnie inaczej. Drzew jest dużo mniej. Dodatkowo co jakiś czas dowiadujemy się o wycince niektórych z nich

Na opublikowanych fotografiach z 1967 roku widzimy wiele innych obiektów, których już nie ma. Choćby przystanek autobusowy, który przed laty funkcjonował w centrum miasta. 

Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 1.
Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 2.
Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 3.
Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 4.
Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 5.
Kiedyś centrum Kolbuszowej było... skwerem. Zobacz zdjęcia lotnicze miasta z 1967 roku - zdjęcie nr 6.

1 Komentarz

  1. tez uwazam ze rynek powinien byc jak najbardziej zazieleniony 🙂 ale pamietam tez czasy kiedy wiekszosc okolicznych meneli wlasnie na rynku wsrod drzewek i zywoplotu urzadzali sobie miejsca do spania imprezowania i sikania a wladze miastowe mialy to w nosie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.